ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojaci sa pripravujú na vojenskú prehliadku

Príslušníci Ozbrojených síl SR sa v týchto dňoch pripravujú na vojenskú prehliadku, ktorá sa uskutoční 29. augusta v Banskej Bystrici pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania. Vojaci si chcú aj takýmto spôsobom uctiť pamiatku hrdinov, ktorí bojovali za rovnaké princípy a idey, ktoré sú dnes piliermi vojenských tradícií Slovenskej republiky – boj za mier, demokraciu, rovnosť a predovšetkým boj proti fašizmu.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Gajdoš rokoval s generálom Peachom

Minister obrany SR Peter Gajdoš v utorok 2. júla v priestoroch rezortu obrany rokoval s predsedom Vojenského výboru NATO generálom Stuartom Peachom, ktorý pri príležitosti účasti na konferencii veliteľov navštívil Slovenskú republiku. Počas stretnutia diskutovali o aktuálnych otázkach v oblasti medzinárodnej bezpečnosti a zhodnotili tiež plnenie záväzkov Slovenskej republiky, ktoré jej vyplývajú z členstva v Severoatlantickej aliancii.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

V Martine pokračuje výcvik účastníkov

dobrovoľnej vojenskej prípravy


V Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine pokračuje od pondelka 1. júla 2019 výcvik ďalších príslušníkov dobrovoľnej vojenskej prípravy, ktorý sa dnes začal oficiálnym slávnostným nástupom. Z celkového počtu 122 prihlásených záujemcov splnilo podmienky a následne nastúpilo na výcvik 44 z nich.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie

veliteľa protilietadlovej raketovej brigády v Nitre


V pondelok 1. júla 2019 sa v priestoroch protilietadlovej raketovej brigády (plrb) v Nitre uskutočnil slávnostný ceremoniál odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa plrb.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • plrb

Seminár hlavných poddôstojníkov NATO

Na pozvanie veliteľa Spojeneckých síl v Európe a Hlavného poddôstojníka Operačného veliteľstva Spojeneckých síl v Európe sa v dňoch 22. až 28. júna 2019 zúčastnil Hlavný poddôstojník ozbrojených síl Slovenskej republiky štábny nadrotmajster Vladimír Beluš seminára Hlavných poddôstojníkov NATO a ďalších prizvaných krajín ISES (International Senior Enlisted Seminar) v Európskom Centre pre bezpečnostné štúdie George C. Marshall Center v Garmisch - Partenkirchen (GER).

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky