ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

USA oceňujú Slovensko za investície do obrany

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák včera na pôde ministerstva obrany prijal námestníka ministra zahraničných vecí USA pre európske a euroázijské záležitosti Aarona Wessa Mitchella.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Konvoj americké armády projede přes ČR

na cvičení Saber Strike


Ve dnech 29. až 30. května 2018 a 31. května až 1. června 2018 se uskuteční přesuny amerických vojáků přes území České republiky v rámci cvičení Saber Strike 2018. Cvičení je jednou z aktivit, jimiž Aliance reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje svoji soudržnost, pevnost transatlantické vazby a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně.

Čítať ďalej
  • 24.05. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Vojaci cvičia v poli vo dne aj v noci

Počas stredy a noci na štvrtok navštívil generálporučík Zmeko tri prebiehajúce výcviky a cvičenia. Na úvod to boli streľby MiGov-29 na strelnici Záhorie, kde videl pripravenosť pilotov a v praxi si overil to čo sa od nich dozvedel počas nedávnej návštevy na leteckej základni Sliač.

Čítať ďalej
  • 24.05. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky