ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojenskí policajti sa vrátili zo Stredomoria

Slovensko ukončilo pôsobenie v operácii SOPHIA


Príslušníci Vojenskej polície, ktorí pôsobili v Stredozemnom mori v rámci druhej rotácie v operácii EUNAVFOR MED Sophia II, sa po úspešnom splnení úloh vrátili na Slovensko.

Čítať ďalej
  • 29.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky Ozbrojených síl SR a zahraničných armád, ktoré sú naplánované v období od 28 mája do 3. júna 2018. Celkovo by malo ísť o 27 cestných presunov, pričom pôjde predovšetkým o presun poľských vojakov a presun jednotiek Ozbrojených síl SR na medzinárodné cvičenie v Maďarsku.

Čítať ďalej
  • 28.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Strakoničtí cvičně sestřelili více než stovku cílů

během přípravy na bojové střelby


Strakoničtí vojáci se připravují na bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů. Posádky bojových vozidel S-10M2D proto v posledních dvou týdnech absolvovaly ve spolupráci s kolegy z 252. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory výcvik, během kterého operátoři zachytili a fiktivně sestřelili přes stovku imitovaných vzdušných cílů.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2018
  • 25. plrp

Rozhodčí služba zefektivnila letošní cvičení

Screener 2018 na Libavé a Karolince


Po dvou týdnech dnes končí cvičení 7. mechanizované brigády „Dukelské“ s mezinárodní účastí Screener 2018, které probíhalo ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá a ve městě Karolinka v Beskydech. Své úkoly zde plnili nejen cvičící, ale také týmy rozhodčí služby.

Čítať ďalej
  • 25.05. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky