ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Prezentácia centier výnimočnosti NATO

Centrá výnimočnosti jednotlivých členských krajín NATO včera v Bruseli v sídle Severoatlantickej aliancie prezentujú svoje úlohy a ciele. V rámci 25. akreditovaných centier má svoje zastúpenie aj slovenské Centrum výnimočnosti NATO pre oblasť likvidácie nevybuchnutej munície, ktoré sídli v Trenčíne. Akreditované bolo v roku 2011 a v súčasnosti do neho okrem Slovenskej republiky svojimi expertmi prispieva aj Česká republika, Francúzsko, Maďarsko a Rumunsko.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Jak zvýšit efektivitu mírových operací

projednávali náčelníci gšt členských států OSN


Nejvyšší představitelé národních ozbrojených sil ze 112 členských států OSN, včetně 56 náčelníků generálních štábů, diskutovali na téma „vytváření vojenských schopností k naplňování požadavků vyšší efektivity“ v mírových operacích OSN.

Čítať ďalej
  • 15.07. 2019
  • Armáda ČR

Kemp trebišovských vĺčkov

V dňoch 8. ž 12. júla 2019 sa v priestoroch 21. mechanizovaného práporu Trebišov uskutočnil už po tretí krát Kemp trebišovských vĺčkov určený pre deti profesionálnych vojakov a zamestnancov 21. mechanizovaného práporu, 23. motorizovaného práporu a tankového práporu, ktoré sa nachádzajú v trebišovských kasárňach.

Čítať ďalej
  • 15.07. 2019
  • 21. mpr

MO SR upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 15. do 21. júla 2019. Celkovo by malo ísť o 8 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým amerických vojakov, ktorí sa budú presúvať v rámci operácie Atlantic Resolve.

Čítať ďalej
  • 15.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Žatečtí si znovu připomněli padlého kolegu

armádním vícebojem, fandit přišla i veřejnost


Už počtvrté se v Žatci uskutečnil Memoriál Davida Beneše, kterým příslušníci 41. mechanizovaného praporu vzpomínají nejen na svého kolegu, který zahynul před pěti lety v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky