ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 16. do 22. júla 2018. Celkovo by malo ísť o 16 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých, francúzskych a nemeckých vojakov v súvislosti s medzinárodným cvičením "MACE XIX“.

Čítať ďalej
  • 16.07. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Summit NATO řešil obranné výdaje,

posilování schopností i alianční mise


Na summitu v Bruselu jednali ve dnech 11. a 12. července vedoucí představitelé 29 členských států NATO. Delegaci ČR vedl první den prezident Miloš Zeman a druhý den premiér Andrej Babiš s ministrem zahraničí Janem Hamáčkem. Resort obrany po oba dny zastupoval náměstek ministra Jakub Landovský.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Generálporučík Zmeko prijal pridelencov obrany

V pondelok 9. júla prijal náčelník Generálneho štábu OS SR pridelenca obrany Ukrajiny plukovníka Serhiia Yatsulchaka. Počas ich prvého oficiálneho stretnutia obaja prerokovali otázky bilaterálnej spolupráce. Plukovník Yatsulchak vyzdvihol spoločnú účasť v regionálnom projekte TISA, ktorého cieľom je poskytnutie ženijnej podpory v prípade rozvodnenia tokov rovnomennej rieky.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Cvičenie Nový Horizont 2018 na Zemplíne

V dňoch 10. až 12. júla sa uskutočnilo v priestoroch posádkového cvičiska Biela Hora pri Michalovciach a na území obce Trnava pri Laborci cvičenie Nový Horizont 2018. Cvičenie je organizované už od roku 2015 a predstavuje spoločnú výcvikovú aktivitu Ozbrojených síl SR, Policajného zboru SR, Hasičského a záchranného zboru, Cudzineckej a hraničnej polície, Migračného úradu, Slovenského červeného kríža, orgánov štátnej správy a samosprávy.

Čítať ďalej
  • 12.07. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Knižné novinky