ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenskí vojaci vyškolili iráckých ženistov

Slovenskí vojaci, ktorí pôsobia v Iraku v rámci výcvikovej aktivity NATO (NTCB-I) vyškolili ďalších príslušníkov irackých bezpečnostných síl. 16 z nich v uplynulých dňoch úspešne absolvovalo kurz inštruktorov výcviku pre mechanické odmínovanie vykonávané pomocou odmínovacieho kompletu Božena IV.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Bečvář jednal s rakouským protějškem

Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář jednal ve dnech 11. a 12. dubna s náčelníkem Ozbrojených sil Rakouska generálem Othmarem Commendou. Pravidelné příhraniční setkání, které se konalo v Českém Krumlově, bylo zaměřeno na další rozvoj vzájemné spolupráce obou armád.

Čítať ďalej
  • 13.04. 2018
  • Armáda ČR

Vojenský technický ústav modernizoval biobox

k izolaci od smrtelných virových onemocnění


Přepravní prostředek k oddělené evakuaci osob podezřelých z možnosti přenosu virových onemocnění, nevyjímaje krvácivou horečku Ebola či respirační syndrom SARS, je produkt z vlastního vývoje Vojenského technického ústavu, s. p. Pro potřeby Armády České republiky bylo vyrobeno dvacet kusů bioboxů. Státní podnik VTÚ následně přistoupil k modernizaci tzv. vojenské varianty na civilní, a to pro potřeby zdravotnických záchranných služeb a specializovaných pracovišť. Nová modifikace nese označení Biobox – M1.

Čítať ďalej
  • 13.04. 2018
  • Vojenský technický ústav

Medzinárodný tender na 3D radary sa končí

MO SR ich chce obstarať formou vláda – vláda


Súťaž na obstaranie 3D rádiolokátorov bude v najbližších dňoch oficiálne ukončená. Oznámenie o zrušení súťaže bolo včera zaslané do slovenského aj európskeho vestníka a informované budú aj firmy, ktoré sa do súťaže zapojili.

Čítať ďalej
  • 13.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

V Trenčíne zvíťazili až dve súťažné družstvá

V priestoroch Strednej odbornej školy letecko-technickej v Trenčíne sa uskutočnil v stredu 11. apríla už tretí zo série branných súbojov stredoškolákov. V rámci trenčianskeho kraja sa na ňom zúčastnilo celkovo 11 súťažných družstiev. Od Považskej Bystrice cez Púchov, Trenčín, Starú Turú, Nové Mesto nad Váhom až po Bánovce nad Bebravou.

Čítať ďalej
  • 12.04. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky