ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Síly rychlé reakce ladily bojovou střelbu

s letectvem i dělostřelci


V uplynulých 14 dnech hraničtí vojáci absolvovali ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá poslední letošní polní výcvik. Jeho cílem bylo udržení schopností manévrových jednotek a prohloubení dovedností jejich velitelů a integrace příslušníků ostatních útvarů a zařízení AČR při působení v silách rychlé reakce NRF (NATO Response Force), které od 1. ledna přejdou do sil velmi rychlé reakce VJTF (Very High Readiness Forces).

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • Armáda ČR

NGŠ OS SR generál Daniel Zmeko

na rokovaní Vojenského výboru EÚ


Náčelník generálneho štábu generál Daniel Zmeko na rokovaní Vojenského výboru EÚV dňoch 20. - 21. novembra 2019 sa v Bruseli uskutočnilo pravidelné rokovanie Vojenského výboru EÚ (EUMC) vo formáte náčelníkov generálnych štábov členských štátov EÚ.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • ÚVP Brusel

Zahraničná návšteva na pôde prešovskej 2. mb

Vojenský pridelenec Spojených štátov amerických na Slovensku podplukovník Gregory Christiansen spolu s ďalšími dôstojníkmi z Úradu obrannej spolupráce navštívili dňa 19. novembra 2019 v poobedňajších hodinách Veliteľstvo 2. mechanizovanej brigády, na pôde ktorej ich privítal náčelník štábu 2. mechanizovanej brigády plukovník Ondrej Vaško.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • 2. mb

Svoje sľuby plníme!

Uplynul rok, čo sa príslušníci 1. motorizovanej roty 23. motorizovaného práporu Trebišov rozhodli pomôcť tým, ktorí pomoc skutočne potrebujú.

Čítať ďalej
  • 27.11. 2019
  • 23. mopr

Knižné novinky