ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Hradečtí zdravotníci očkují rezortní kolegy

​Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany ve čtvrtek 6. května fyzicky zahájila v rámci očkovacího centra Katedry epidemiologie činnost svého covid-19 očkovacího místa pro potřeby Ministerstva obrany a Armády ČR. Stala se tak součástí sítě rezortních zařízení, zapojených do pomoci v boji s koronavirovou epidemií.

Čítať ďalej
  • 06.05. 2021
  • Univerzita obrany

Júlový výber nových príslušníkov

pre Sily pre špeciálne operácie


V súlade s Nariadením náčelníka Generálneho štábu OS SR č.: VeSŠO-135/2021 zo dňa 16. februára 2021 o výbere profesionálnych vojakov k Silám pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Slovenskej republiky vyhlasuje veliteľ Síl pre špeciálne operácie výber profesionálnych vojakov k Silám pre špeciálne operácie.

Čítať ďalej
  • 06.05. 2021
  • VeSŠO

Príprava na cvičenie Combined Resolve XVI.

u 11. mechanizovaného práporu Martin


Po ukončení etapy výcviku rota v septembri 2021 v priestoroch Centra výcviku Lešť 11. mechanizovaný prápor Martin plynule prešiel k príprave na vykonanie medzinárodného cvičenia Combined Resolve XVI. v Nemecku.

Čítať ďalej
  • 05.05. 2021
  • 11. mpr

Czechoslovak Group v roce 2020

vzrostly tržby i provozní zisk


Průmyslově-technologický holding CSG zveřejnil spolu s výroční zprávou za rok 2020 konsolidované výsledky svého hospodaření. Tržby dosáhly v roce 2020 více než 15 miliard Kč a meziročně vzrostly o 27 procent. Zisk z provozní činnosti byl ve výši 1,47 miliardy Kč a meziročně mírně stoupl o necelých 7 procent. Pokračuje tak zatím nepřetržitý růst skupiny CSG od jejího vzniku.

Čítať ďalej
  • 04.05. 2021
  • Czechoslovak Group

Profesionálni vojaci si prevzali ocenenia

za mimoriadne nasadenie v boji proti pandémii Covid-19


Príslušníci Ozbrojených síl SR, ktorí sa výnimočným spôsobom podieľali na plnení úloh a pomáhali v boji proti pandémii Covid-19, si dnes v priestoroch Grasalkovičovho paláca prevzali ocenenia z rúk prezidentky SR a hlavnej veliteľky OS SR Zuzany Čaputovej.

Čítať ďalej
  • 04.05. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky