ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Premiér Babiš a ministr obrany Metnar

zavítali za vojáky do Tábora


Předseda Vlády ČR Andrej Babiš, ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata včera navštívili 42. mechanizovaný prapor v Táboře.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Minister obrany Jaroslav Naď pokračuje

v návšteve útvarov Ozbrojených síl SR


Minister obrany SR Jaroslav Naď pokračuje v stretnutiach s príslušníkmi Ozbrojených síl SR priamo vo vojenských útvaroch. Vo štvrtok 21. mája spolu s podpredsedom Národnej rady SR Milanom Laurenčíkom, štátnym tajomníkom rezortu obrany Marianom Majerom a náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Danielom Zmekom navštívili vojenské útvary v Žiline a Martine.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Nástup príslušníkov Vojenskej polície

Na pôde Vojenskej polície sa 21. mája 2020 uskutočnil nástup príslušníkov VP. Riaditeľ Vojenskej polície plk. Ing. Valentín Cebo, za osobitné zásluhy o rozvoj Vojenskej polície a pri príležitosti osláv Dňa víťazstva nad fašizmom udelil Medailu Vojenskej polície II. a III. stupňa príslušníkom VP.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2020
  • Vojenská polícia SR

Vojaci z Dopravného krídla Kuchyna

vypomáhajú aj na hraničných priechodoch


Sloboda pohybu mimo územia našej krajiny je vec na ktorú sme si po roku 1989 zvykli azda najviac spomedzi všetkých výdobytkov demokratického zriadenia. V tieni pandémie nového koronavírusu nám tento pilier slobody dočasne padol a museli sme sa vyrovnať s realitou nových dní.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2020
  • dkk

Čeští vojáci převzali ocenění

za působení v operaci Sophia


Příslušníci 10. skupiny AČR EUNAVFOR MED Operace IRINI byli oceněni za působení v operaci Sophia, která byla dnem 31. března 2020 ukončena. Ceremoniál udělení medailí se uskutečnil 7. května v prostorách historicky první italské letecké základny Francesca Baracca, v římské části Centocelle, kde je dislokováno velitelství EUNAVFOR MED Operace IRINI.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky