ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Posledná protivzdušná korveta predaná Kataru

Dňa 16. mája bola vo filiálke lodeníc Fincantieri v Muggiano predaná zástupcom Kataru protivzdušná korveta Semaisma (F 104). Ide o poslednú zo štyroch jednotiek triedy Al Zubarah objednaných v rámci megakontraktu v celkovej hodnote okolo 5 miliárd Eur uzavretého v júni 2016 a zahŕňajúceho ešte dodania dvoch hliadkových lodí triedy Musherib a univerzálnej vrtuľníkovej dokovej výsadkovej lode (budúcej Al Fulk, L 141).

Čítať ďalej
  • 19.05. 2023
  • Ivan Zajac

Minister Sklenár rokoval s premiérom Ódorom

Minister obrany SR Martin Sklenár včera v priestoroch rezortu obrany prijal predsedu vlády Slovenskej republiky Ľudovíta Ódora, s ktorým hovorili o prioritných témach obrany a bezpečnosti aj s dôrazom na zachovanie kontinuity záväzkov SR voči spojencom v NATO a EÚ.

Čítať ďalej
  • 19.05. 2023
  • Ministerstvo obrany SR

Vojáci NATO poprvé darovali krev

přímo v místě svého nasazení


Více jak 80 vojáků Mnohonárodního bojového uskupení na Slovensku včera darovalo krev. Vůbec poprvé přímo do místa nasazení, tedy kempu Slávie na Lešti, za nimi přijela Mobilní odběrová jednotka Ústredné vojenské nemocnice SNP Ružomberok-FN. Prostory jedné z ubytoven se tak na celé středeční dopoledne proměnily v provizorní transfúzní stanici.

Čítať ďalej
  • 18.05. 2023
  • 15. žp

Kybernetici měli dovolenou snů

Ne, nešlo o příjemný pobyt v exotickém prostředí. To studenti čtvrtého ročníku programu Kybernetická bezpečnost vyzkoušeli obtížnost tréninkového realistického scénáře s uvedeným názvem v Kybernetické aréně Ústavu telekomunikací Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT. Brno University of Technology Cyber Arena (BUTCA) je technická platforma pro trénink v oblasti kybernetické bezpečnosti. Uživatelé arény oceňují především její propojení s reálnými průmyslovými zařízeními, dále pak hratelnost a uživatelskou přívětivost.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2023
  • Univerzita obrany

Porubský den bezpečí přiblížil práci

nejen záchranných složek


V sobotu 13. května se na louce u Francouzské ulice uskutečnil třetí ročník Porubského dne bezpečí. Představili se hasiči, záchranáři, městská policie, Policie České republiky, Rescue Team a aplikace Záchranka. Vojáci Krajského vojenského velitelství Ostrava nemohli chybět.

Čítať ďalej
  • 17.05. 2023
  • KVV Ostrava

Knižné novinky