ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Nový partner v projekte NATO MNMPBAT

Na základe záujmu Gruzínska o vstup do Severoatlantickej aliancie gruzínske ministerstvo obrany spolupracuje vo viacerých iniciatívach so zahraničnými partnermi prostredníctvom tzv. Substantial NATO-Georgia Package (SNGP). Jednou z iniciatív tohto projektu je i SNGP Military Police Initiative, ktorej cieľom je vstup Vojenskej polície Gruzínska (GEO) do aktivity mnohonárodného práporu vojenskej polície NATO (NATO MNMPBAT).

Čítať ďalej
  • 16.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Cvičenie Tatra Freedom bolo ukončené

Cieľom cvičenia Tatra Freedom, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 8. až 12. apríla 2019 bolo precvičiť, zvýšiť a upevniť profesionálne schopnosti a odborné zručnosti určených príslušníkov vzdušných síl pri velení a riadení vzdušných a pozemných operácií v čase krízovej situácie a vojny.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2019
  • kvrps

Levičania na Lešti

V Centre výcviku Lešť v termíne od 31. marca do 10. apríla 2019 cvičili aj jednotky levického 13. mechanizovaného práporu - rota bojového zabezpečenia, 3. mechanizovaná rota a Veliteľstvo a štáb práporu.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2019
  • 13. mpr

Príprava 10. rotácie do vojenskej operácie

Resolute Support Afganistan


Ozbrojené sily Slovenskej republiky sa v nebojovej operácii Resolute Support (RS) v Afganistane podieľajú na udržaní bezpečnejšieho prostredia, spolu s budovaním a rozvojom samotných Afganských národných bezpečnostných síl. Súčasťou národnej prípravy do nebojovej misie je výcvik kľúčového personálu vo Výcvikovej jednotke vojenských misií (VJVM) Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine.

Čítať ďalej
  • 16.04. 2019
  • ZaVaMD

Čeští a slovenští vojenští policisté trénovali

ochranu osob při cvičení Ochránce 2019


Čeští a slovenští vojenští policisté se od pondělí 8. do pátku 12. dubna zapojili do součinnostního cvičení Ochránce 2019. Nad akcí, která se konala v Ústeckém kraji, převzalo záštitu Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha. Vyhodnocení se zúčastnil i velitel Vojenské policie plukovník gšt. Miroslav Murček.

Čítať ďalej
  • 15.04. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky