ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

VTÚ partnerem konference NATO v ČR

Inovace jako strategický princip rozvoje NATO – tak zní název konference, kterou pořádá ve dnech 12. a 13. března 2020 Defense and Security Innovation Hub s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Českým vysokým učením technickým v Praze.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2020
  • Vojenský technický ústav

Minister Gajdoš navštívil v Žiline

príslušníkov Síl pre špeciálne operácie


Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes v Žiline zúčastnil na veliteľskom zhromaždení veliteľa Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl SR. Pri tejto príležitosti poďakoval príslušníkom 5. pluku špeciálneho určenia za kvalitné plnenie úloh počas uplynulého roka a vyzdvihol tiež ich účasť na medzinárodných cvičeniach, ako aj aktivity v oblasti vzdelávania a výcviku so zahraničnými partnermi.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

POKOS: Vojáci z Liberce navštívili

dvě školy v Ústeckém kraji


Jak se chovat v krizové situaci, jak zachránit život pacientovi při poranění nebo náhlé vážné zdravotní příhodě, jak se ubránit agresorovi při útoku a mnoho dalších zajímavých ukázek mohli vidět žáci Základní školy v Žalanech u Teplic a studenti Střední pedagogické školy v Litoměřicích.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Valentínska kvapka krvi

Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR spustil v pondelok 10. februára 25. ročník celoslovenskej kampane s názvom Valentínska kvapka krvi, ktorá v tomto jubilejnom ročníku nesie názov „Láska lieči“. Ambasádorkou darcovstva krvi SČK je moderátorka Aneta Parišková.

Čítať ďalej
  • 14.02. 2020
  • Čestná stráž prezidenta SR

Knižné novinky