ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci dostanou moderní balistickou ochranu

Ministryně obrany Karla Šlechtová v úterý 15. května navštívila 4. brigádu rychlého nasazení v Žatci. Na základně ji přivítal velitel Pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta a velitel 4. brigády rychlého nasazení plukovník Roman Náhončík.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Cvičenie aktívnych záloh – 14 statočných

Na základe oznámenia o pravidelnom cvičení v pondelok dňa 14. mája 2018 o 8.00 hodine nastúpilo ku Gemersko-malohontskému práporu na pravidelné cvičenie aktívnych záloh 14 vojakov, ktorí vykonávali v minulosti vojenskú službu ako vojaci dobrovoľnej vojenskej prípravy, základnej vojenskej služby alebo ako profesionálni vojaci v Ozbrojených silách Slovenskej republiky. Medzi 14 statočnými je jedna príslušníčka nežného pohlavia.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2018
  • prrchbo

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sú naplánované v období od 14. do 20. mája 2018. Celkovo by malo ísť o 55 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky