ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

V Martine končí príprava nových vojakov

Čakatelia a kadeti Akadémie ozbrojených síl prípravnej štátnej služby, ktorí 3. augusta 2020 nastúpili, aby v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania absolvovali základný vojenský výcvik končia predposledný týždeň svojej prípravy.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Ve Štěpánově otevřeli novou skladovací halu

V Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově byla včera otevřena nová hala. Bude sloužit nejen k přejímkám nové moderní techniky a dalšího materiálu, zaváděného do výzbroje Armády České republiky, ale také k jejímu uložení do doby, než bude předána koncovým uživatelům.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2020
  • Armáda ČR

Ukážka spôsobilostí a poslania ZZ II. Martin

Dňa 10. septembra 2020 bola v priestoroch veliteľstva Zásobovacej základne II. Martin vykonaná ukážka spôsobilostí a poslania základne pre 34 PrV útvarov OS SR – frekventantov zaradených do ďalšieho odborného výcviku odbornosti L10 u ZaVaMD Martin.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2020
  • ZZ II.

Konflikty budoucnosti se budou odehrávat

i v lidském mozku


Jste student, technik nebo vědec a zajímáte se o vliv technologií na lidské myšlení? Právě tohle téma zkoumá ideathon s názvem: Hack the Mind. Hack the Brain. Help us Understand. Vytvořte esej nebo video, pošlete ho do 10. října do soutěže a přispějte originálním nápadem nebo řešením k české i evropské bezpečnosti. Nezáleží na tom, jestli jste jednotlivec, skupina nebo start-up.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2020
  • Armáda ČR

Profesionálny vojak pomohol

onkologickému pacientovi po autonehode


Príslušník 23. motorizovaného práporu Trebišov vojak 2. stupňa Jakub Lendač dnes v oblasti Krásnohorského podhradia približne o 11-tej hodine dopoludnia pomohol bezprostredne po autonehode mužovi – onkologickému pacientovi. Zabezpečil jeho presun do bezpečnej vzdialenosti od horiaceho auta a privolal záchranné zložky.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky