ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vánoční a novoroční přání rektorky-velitelky UO

​Vážení příslušníci Univerzity obrany v Brně, její přátelé a partneři,

právě končící rok 2020 nás kromě standardních povinností spojených s naplňováním poslání Univerzity obrany jako státní vojenské vysoké školy konfrontoval a nadále konfrontuje s výjimečně složitou situací v souvislosti s pandemií Covid-19.

Čítať ďalej
  • 24.12. 2020
  • Univerzita obrany v Brně

Potravinová pomoc pre OZ Dom nádeje

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami zorganizovali príslušníci 11. mechanizovaného práporu Martin finančnú zbierku pre občianske združenie Dom nádeje V Martine. Dobrovoľná finančná zbierka bola zorganizovaná na nákup potravín potrebných na prípravu štedrej večere pre 10 rodín, ktoré sú v hmotnej núdzi.

Čítať ďalej
  • 24.12. 2020
  • 11. mpr

Prevzatie funkcie veliteľa 12. mpr Nitra

Dňa 21. 12. 2020 sa za účasti veliteľa 1. mechanizovanej brigády, brigádneho generála Ivana Baloga, konal v priestoroch krškanských kasární slávnostný ceremoniál prevzatia funkcie veliteľa 12. mechanizovaného práporu.

Čítať ďalej
  • 22.12. 2020
  • 12. mpr

4. brigáda rychlého nasazení letos posílila

o 19 kolových obrněných vozidel Pandur


4. brigáda rychlého nasazení může nyní využívat devatenáct nových kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 ve dvou nových modifikacích: velitelsko-štábní a spojovací. Od začátku března převzaly jednotky brigády (4. brn) pět Pandurů ve verzi velitelsko-štábní a čtrnáct ve verzi spojovací. Nové Pandury nahradily dřívější spojovací techniku.

Čítať ďalej
  • 22.12. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky