ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Štátny tajomník M. Majer rokoval v Lisabone

s ministrami obrany členských štátov EÚ o Strategickom kompase


Ministri obrany členských štátov EÚ v piatok 23. apríla absolvovali pracovné stretnutie v Lisabone v rámci diskusnej fázy prípravy Strategického kompasu. Na rokovaní, ktoré sa uskutočnilo počas portugalského predsedníctva v Rade EÚ sa za Ministerstvo obrany SR zúčastnil štátny tajomník Marian Majer.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Plánované presuny techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 26. apríla do 2. mája 2021 je cez územie SR plánovaných šestnásť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Vyšší důstojníci a zaměstnanci rezortu obrany

se vzdělávají v dalších z kurzech CBVSS


Ačkoli epidemická situace v České republice se pomalu začíná lepšit, dva kariérové kurzy, pořádané Centrem bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany a zahájené v průběhu tohoto týdne, proběhnou v souladu s přijatými opatřeními v distanční a kombinované formě.

Čítať ďalej
  • 23.04. 2021
  • Univerzita obrany

UO začne připravovat odborníky

v oblasti vojenské robotizace


„Předpokládáme, že česká armáda se bude výrazněji automatizovat a robotizovat a my se v předstihu snažíme připravit personál pro tuto oblast a pro toto nasazení," říká v souvislosti s nově zaváděnou studijní specializací vedoucí Katedry vojenské robotiky FVT plukovník Jan Mazal v rozhovoru, který poskytl serveru Orobotice.cz.

Čítať ďalej
  • 23.04. 2021
  • Univerzita obrany

Knižné novinky