ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO SR upozorňuje na presuny cez Slovensko

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 11. do 17. júna 2018. Celkovo by malo ísť o 53 cestných presunov a 2 železničné transporty zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 11.06. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Modré barety darovali krv na Cypre

Myšlienka pomáhať a zachraňovať život neobchádza ani aktuálnu rotáciu vojakov pôsobiacich na Cypre. Pokračovateľmi už tradície darovania krvi v Sektore 4 v mierovej operácií UNFICYP sa stali ďalší 11 slovenskí profesionálni vojaci a 1 srbský vojak za čo im patrí veľké poďakovanie za ich šľachetný čin.

Čítať ďalej
  • 08.06. 2018
  • UNFICYP

Vyzkoušejte si být vojákem na 25 hodin!

Jedinečnou možnost vyzkoušet si být vojákem na 25 hodin, nabízí vojenský útvar ve Strakonicích. Ve dnech 31. srpna až 1. září 2018 organizuje akci s názvem „25 hodin s 25. protiletadlovým raketovým plukem“. Určená je lidem, kteří uvažují o službě v Armádě ČR a rádi by si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být vojákem z povolání.

Čítať ďalej
  • 07.06. 2018
  • 25. plrp

Na konvoj výsadkářů zaútočily vrtulníky Mi-24

Letecký úder ze vzduchu byl jeden z mnoha incidentů, který museli příslušníci 43. výsadkového praporu řešit během cvičení „Strong Eagle 2018“. To ve vojenském újezdu Hradiště probíhá od 1. června a zapojilo se do něj 1500 vojáků, kteří jsou vyčleněni pro 4. brigádní úkolové uskupení.

Čítať ďalej
  • 07.06. 2018
  • 4. brn

Knižné novinky