ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Dvoudenní setkání nejvyšších představitelů NATO

Ministr obrany Lubomír Metnar a náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Radomír Jahoda budou za resort obrany doprovázet prezidenta republiky Miloše Zemana při setkání nejvyšších představitelů států NATO v Londýně. Spolu s nimi bude v delegaci ČR také ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Súčinnostný výcvik s policajným zborom

Profesionálni vojaci zo Základne nasaditeľných KIS vykonali 29. novembra 2019 súčinnostný výcvik s príslušníkmi Krajského riaditeľstva PZ Žilina. Jeho hlavnou úlohou bolo priblížiť činnosť príslušníkov OS SR podieľajúcich sa na plnení asistenčných úloh v prospech PZ.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • ZaNKIS

MO ČR podpoří největší volejbalovou soutěž

pro mladé sportovce ve střední Evropě


V závěru roku se v Praze uskuteční další ročník největšího volejbalového turnaje mládeže ve střední Evropě Prague Volleyball Games. Záštitu nad ním převzalo i Ministerstvo obrany.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Druhý Danubia Bridge oslávil úspech

Už po druhý krát zorganizovalo - tentoraz na akademickej pôde slovenských ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši (25. - 28. november 2019) - martinské Stredisko civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií, patriace do štruktúr Veliteľstva síl pre špeciálne operácie, medzinárodnú konferenciu špecialistov CIMIC (civilno-vojenskej spolupráce), PSYOPS (psychologických operácií), INFOOPS (informačných operácií) a STRATCOM (strategickej komunikácie) s implementovaným workshopom.

Čítať ďalej
  • 03.12. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Testy způsobilosti plovacích vest

Zkušebna potápěčské techniky v odštěpném závodu Vojenský technický ústav pozemního vojska Vyškov má ve své působnosti také provádění zkoušek plovacích pomůcek a záchranných vest.

Čítať ďalej
  • 02.12. 2019
  • Vojenský technický ústav

Knižné novinky