ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

EU v Mali obnovila výcvik, pomohli i Češi

Na základě rozhodnutí ředitelství vojenských misí Evropské unie v Bruselu (MPCC – Military Planning and Conduct Capability) se aktivity výcvikové mise v Mali s okamžitou platností obnovují. Také se do mise navrátí veškerý personál. Misi významně ovlivnila pandemie koronaviru a srpnový státní převrat.

Čítať ďalej
  • 22.10. 2020
  • Armáda ČR

Minister Naď: Celoplošné testovanie obyvateľstva

je jedinou alternatívou lockdownu


Jedinou alternatívou voči pripravovanému celoplošnému testovaniu obyvateľstva je podľa šéfa rezortu obrany úplný lockdown krajiny. V súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou na Slovensku to dnes po rokovaní vlády uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Opata jednal s rakouským protějškem

V úterý 20. října jednal v rakouském Zwettlu náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata se svým protějškem náčelníkem Ozbrojených sil Rakouska generálem Robertem Briegerem. Během příhraničního setkání generálové hovořili o prohloubení vojenské spolupráce obou zemí a rozvoji obranných schopností.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Armáda ČR

Aktuálne informácie k celoplošnému testovaniu

obyvateľstva SR na prítomnosť Covid-19


Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra 2020 a 6. až 8. novembra 2020, vždy od piatka do nedele. Celoplošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale teda pomôžeme ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020

Chemický pozorovatel musí umět v rukavicích

ovládat přístroje i poradit vševojskovému veliteli


Dokáže ovládat přístroje radiačního a chemického průzkumu, ochrannou masku si správně nasadí i o půlnoci a především je poradním orgánem velitele v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení. To je chemický pozorovatel.

Čítať ďalej
  • 21.10. 2020
  • Armáda ČR

Knižné novinky