ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vojáci na Vítkově dostávali medaile

po návratu ze zahraničních operací


Významná ocenění obdrželi vojáci, kteří se zúčastnili zahraničních operací nebo úkolů na různých místech ve světě. Celkem bylo oceněno kolem 170 vojáků. Slavnostní nástup a památné okamžiky proběhly v pátek 13. prosince v prostorách Národního památníku v Praze na Vítkově.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Minister Gajdoš navštívil slovenských vojakov

v Bosne a Hercegovine


Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok 13. decembra spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Danielom Zmekom navštívil slovenských vojakov, ktorí pôsobia v Bosne a Hercegovine v rámci operácie EUFOR ALTHEA.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vojak prCSS s diamantovou plaketou

Veliaci poddôstojník Práporu CSS Prešov štábny nadrotmajster Miroslav Štadler bol ocenený za dlhoročné darcovstvo krvi Červeným krížom a územným spolkom Levice udelením Diamantovej plakety prof. MUDr. Jána Jánskeho za viac ako 80 odberov krvi v rámci bezpríspevkového darcovstva.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2019
  • prCSS

Presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 16. do 22. decembra 2019. Celkovo by malo ísť o 13 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presuny amerických a poľských vojakov, ktorým bude poskytnutý sprievod Vojenskej polície SR.

Čítať ďalej
  • 16.12. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky