ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Zasadnutie Riadiaceho výboru

projektu NATO MNMPBAT


Zasadnutie Riadiaceho výboru projektu NATO MNMPBATV termíne 9 - 13. septembra 2019 sa uskutočnilo v Chorvátskom Brijuni zasadnutie riadiaceho výboru projektu NATO Mnohonárodného práporu Vojenskej polície (NATO MNMPBAT).

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • Vojenská polícia SR

Polský prezident ocenil českého vojáka

Polský prezident Andrzej Duda ocenil českého vojáka kapitána Petra Davida medailí Hvězda Afghánistánu za výbornou spolupráci s polským kontingentem v misi Resolute Support. V minulosti už byli tímto vysokým vyznamenáním oceněni jiní dva čeští vojáci, z táborského 42. mechanizovaného praporu.

Čítať ďalej
  • 02.10. 2019
  • Armáda ČR

Presuny techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 30. septembra do 6. októbra 2019. Celkovo by malo ísť o 20 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presuny maďarských a poľských vojakov, ktorým bude poskytnutý aj sprievod Vojenskej polície.

Čítať ďalej
  • 30.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Medzinárodné cvičenie Brave Warrior 2019

V dňoch 9. až 20. septembra 2019 sa dvaja príslušníci štábu a štyridsať príslušníkov 1. mechanizovanej roty a roty bojového zabezpečenia 21. mechanizovaného práporu Trebišov zúčastnilo medzinárodného cvičenia Brave Warrior 2019 v Maďarsku.

Čítať ďalej
  • 27.09. 2019
  • 21. mpr

Knižné novinky