ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany uspel s projektom

v rámci investičného programu NATO


Ministerstvo obrany SR vybuduje v priestoroch Brigády riadenia vzdušných operácií vo Zvolene nové operačné centrum, z ktorého budú profesionálni vojaci zabezpečovať nepretržitú kontrolu a ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 01.07. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Rotácia vybraných príslušníkov jednotky

Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku


Na zabezpečenie úspešného plnenia úloh v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku bolo potrebné zabezpečiť obmenu vybraných príslušníkov v operácii a dodanie materiálu, potrebného na zabezpečenie činnosti jednotky v operácii.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2020
  • NCVD Bratislava

Dobrý ženista musí umět předvídat

a mít dobrou představivost


Postavit rohatku a ježka či umět zamaskovat armádní techniku tak, aby ji nepřítel neodhalil. To vše a mnoho dalšího se v těchto dnech učí desítka nováčků, kteří se zanedlouho stanou plnohodnotnými příslušníky 152. ženijního praporu 15. ženijního pluku.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2020
  • Armáda ČR

Ministerstvo obrany SR odovzdalo nemocniciam

špecializované prístroje na boj s koronavírusom


Generálny riaditeľ sekcie vyzbrojovania Ministerstva obrany SR – národný riaditeľ pre vyzbrojovanie Jozef Zekucia dnes v priestoroch EVPÚ, a. s. v Novej Dubnici odovzdal predstaviteľom nemocníc v Bratislave, Martine, Ružomberku a Košiciach špecializovanú zdravotnícku techniku. Inhalačné zariadenia, ktoré dostal rezort ako dar od Republikovej únie zamestnávateľov, budú pomáhať pri liečbe pacientov aj s koronavírusom.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany Jaroslav Naď odtajnil

hodnotenie obrany SR za rok 2019


Komplexné hodnotenie obrany Slovenskej republiky je po prvý raz od roku 2012, kedy bol dokument klasifikovaný ako vyhradený, k dispozícii aj verejnosti. Minister obrany SR Jaroslav Naď ho dnes v tejto forme predložil na rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Cieľom odtajnenia hodnotenia obrany je otvorene informovať verejnosť o dôležitých otázkach, potrebách a problémoch zabezpečovania obrany štátu.

Čítať ďalej
  • 30.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky