ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Praktická časť vojskových skúšok prototypu

bojového obrneného vozidla 8x8 bola ukončená


Tím vojenských špecialistov ukončil minulý týždeň praktickú časť vojskových skúšok prototypu bojového vozidla 8x8, ktorý je výsledkom spoločného slovensko-fínskeho vývoja. Nasledovať budú technicko-organizačné opatrenia, expertná analýza výsledkov a príprava materiálu na predloženie vláde Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rezort obrany upozorňuje na presuny techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sú naplánované v období od 30. apríla do 6. mája 2018. Celkovo by malo ísť o 8 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a českých vojakov.

Čítať ďalej
  • 30.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Údržba vozidel CV90 estonské armády

Společnosti BAE Systems a Milrem LCM, estonský dodavatel služeb životního cyklu bojových vozidel, podepsaly smlouvu o údržbě flotily bojových vozidel pěchoty (BVP) CV9035, kterou provozuje estonská armáda. Smlouva je součástí širší dohody s estonských státem na podporu a údržbu 44 transportérů CV9035, které Estonsko zakoupilo od Nizozemska v roce 2014.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • BAE Systems

Ministerstvo obrany ČR nakoupí balistické přilby

a další výstroj za miliardu korun


Ministryně obrany Karla Šlechtová v úterý 24. dubna po jednání jejího kolegia rozhodla o uzavření smluv na dodávky balistických přileb a několika druhů vojenské polní obuvi v souhrnné hodnotě přes 1 miliardu korun.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Slovenský velvyslanec navštívil VTÚ

„Při relativně malém počtu zaměstnanců je ve Vojenském technickém ústavu nakumulován jedinečný potenciál, jenž stojí na technickém poznání, zkušenostech a inovacích. VTÚ považuji za špičkové pracoviště se specifickou rolí v obranném a bezpečnostním průmyslu,“ konstatoval velvyslanec Slovenské republiky Peter Weiss, který zavítal na ředitelství státního podniku v Praze - Kbelích v doprovodu přidělence obrany SR plukovníka Štefana Kovácse.

Čítať ďalej
  • 27.04. 2018
  • Vojenský technický ústav

Knižné novinky