ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 28. januára do 3. februára 2019. Celkovo by malo ísť o 11 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 29.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Slovensko-maďarská zmiešaná komisia rokovala

o aktuálnych otázkach vojenskej spolupráce


O aktuálnych bezpečnostno-politických témach a o záležitostiach týkajúcich sa širokého spektra bilaterálnej vojenskej spolupráce rokovala 22. januára 2019 v Bratislave Slovensko-maďarská zmiešaná komisia. Komisii predsedajú štátni tajomníci rezortov obrany oboch krajín Róbert Ondrejcsák a István Szabó.

Čítať ďalej
  • 24.01. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

V tradičním víceboji Winter Survival 2019

změří síly dvacet družstev


Ve dnech 27. ledna až 1. února se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční jubilejní 25. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2019. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany. Mezinárodního závodu se zúčastní šedesát českých a zahraničních vojáků. Českou armádu bude reprezentovat 15 družstev. Z Německa, Polska, Rakouska a Slovenska přijede 5 armádních týmů.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2019
  • Armáda ČR

Mountain Winter učí ako prežiť v zimných horách

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v tretí januárový týždeň uskutočnil po minuloročnej úspešnej premiére kurz Mountain Winter. Kurz je podľa jeho riadiaceho, majora Igora Lišaníka, ktorý je vedúci oddelenia taktického výcviku CV Lešť zameraný na získanie informácií nevyhnutných k pohybu a pobytu v horách v zimných podmienkach.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Cvičení PVO vyvrcholí největšími střelbami

Během čtyřleté existence se z něj stalo největší cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany v rámci Severoatlantické aliance. Cvičení Tobruq Legacy proběhne v červnu na území Polska a zapojí se do něj vojáci z téměř 20 členských států NATO. Armádu ČR budou reprezentovat zejména příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic.

Čítať ďalej
  • 23.01. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky