ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Strakoničtí procvičovali nakládání techniky

Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic absolvovali ve dnech 4. až 6. dubna na nádraží ve Strakonicích praktickou část výcviku v přepravě po železnici. V nakládání kolové a pásové techniky na železniční vozy se postupně zdokonalovali vojáci obou protiletadlových oddílů i praporu podpory.

Čítať ďalej
  • 09.04. 2018
  • 25. plrp

Vojáci se učili techniky boje zblízka

První dubnový týden proběhl v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích základní kurz boje zblízka. Vojáci se pod dohledem zdejších instruktorů učili techniky boje zblízka prvního stupně.

Čítať ďalej
  • 09.04. 2018
  • 25. plrp

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sú naplánované v období od 9. do 15. apríla 2018. Celkovo by malo ísť o 18 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických, belgických a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 09.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky