ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Deň otvorených dverí v Michalovciach

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí veliteľ Samohybného delostreleckého oddielu (shdo) 2. mechanizovanej brigády podplukovník Roman Bobaľ srdečne pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 1. júna 2018 od 9.00 do 12.00 h v priestoroch Vojenského útvaru 1109 (Duklianske kasárne, pod Hrádkom) v Michalovciach.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • shdo

Zdokonaľovacia príprava vojakov 1. mb

Preveriť profesionálnych vojakov Veliteľstva 1. mechanizovanej brigády z predmetov bojová príprava, základné bojové zručnosti a strelecká prípravy bolo cieľom zdokonaľovacej prípravy 3. mája na posádkovom cvičisku Lipovník pod vedením náčelníka odboru riadenia a plánovania operácií podplukovníka Jozefa Csákyho.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • 1. mb

Zajatí príslušníci Strediska CIMIC a PSYOPS

Od 2. do 5. mája 2018 sa príslušníci Strediska CIMIC a PSYOPS (ďalej len „StrCaP“) zúčastnili na intenzívnom výcviku, ktorý bol zameraný na vynútené odlúčenie vojaka od jednotky tzv. „Personnel Recovery“.

Čítať ďalej
  • 07.05. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Štvrťstoročie od vyslania slovenských vojakov

do prvej mierovej misie


Profesionálni vojaci zo Ženijného práporu Sereď si v piatok 4. apríla slávnostným nástupom pripomenuli 25. výročie vyslania jednotky do zahraničnej mierovej misie Organizácie spojených národov UNPROFOR v bývalej Juhoslávii. Misia UNPROFOR bola historicky prvou zahraničnou mierovou misiou, do ktorej sa od vzniku samostatnej Slovenskej republiky slovenskí profesionálni vojaci zapojili.

Čítať ďalej
  • 07.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sú naplánované v období od 7. do 13. mája 2018. Celkovo by malo ísť o 17 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 07.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky