ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Ďalšie zo série cvičení Tatra Freedom

Zvolenské krídlo velenia, riadenia a prieskumu vykonalo v dňoch 14. až 18. mája 2018 ďalšie zo série cvičení Tatra Freedom. Toto cvičenie bolo zamerané na velenie a riadenie vzdušnej operácie v čase mieru, krízy a konfliktu so zabezpečením opatrení ochrany síl v podmienkach neustále sa zhoršujúcej bezpečnostnej situácie. Počas cvičenia bolo taktiež preverené logistické zabezpečenie jednotiek.

Čítať ďalej
  • 24.05. 2018
  • kvrps

Vojáci v záloze jsou plnohodnotnou součástí

ozbrojených sil a klíčoví v udržování míru


Ředitel sekce plánování schopností MO generálmajor Jaromír Alan řídil jednání mezi zástupci Výboru pro národní záložní síly při NATO, jemuž od července 2016 předsedá, a Mezispojenecké konfederace záložních důstojníků, které se před několika dny konalo v Praze.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2018
  • Armáda ČR

Vojenská služba v prospech vlasti je poslaním

Rezort obrany včera počas slávnostného galavečera vyhlásil laureátov ankety Vojenský čin roka 2017. Stalo sa tak už po 21-krát, kedy v kategóriách „priateľ armády“, „pomoc verejnosti“, „záchrana života“ a „mimoriadna cena“ ocenil mimoriadne skutky profesionálnych vojakov, ale aj občanov, ktorí pomáhajú pri šírení dobrého mena ozbrojených síl. Na slávnostnom oceňovaní sa zúčastnil aj predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Den s 25. plrp navštívilo několik tisíc lidí

Akce s názvem „Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem“ přilákala v neděli 20. května na letiště ve Strakonicích několik tisíc lidí. Pro návštěvníky byl připraven zajímavý program, který se odehrával ve vzduchu i na zemi.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2018
  • 25. plrp

Knižné novinky