ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Minister Gajdoš rokoval s generálom Peachom

Minister obrany SR Peter Gajdoš v utorok 2. júla v priestoroch rezortu obrany rokoval s predsedom Vojenského výboru NATO generálom Stuartom Peachom, ktorý pri príležitosti účasti na konferencii veliteľov navštívil Slovenskú republiku. Počas stretnutia diskutovali o aktuálnych otázkach v oblasti medzinárodnej bezpečnosti a zhodnotili tiež plnenie záväzkov Slovenskej republiky, ktoré jej vyplývajú z členstva v Severoatlantickej aliancii.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

V Martine pokračuje výcvik účastníkov

dobrovoľnej vojenskej prípravy


V Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine pokračuje od pondelka 1. júla 2019 výcvik ďalších príslušníkov dobrovoľnej vojenskej prípravy, ktorý sa dnes začal oficiálnym slávnostným nástupom. Z celkového počtu 122 prihlásených záujemcov splnilo podmienky a následne nastúpilo na výcvik 44 z nich.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostné odovzdanie a prevzatie funkcie

veliteľa protilietadlovej raketovej brigády v Nitre


V pondelok 1. júla 2019 sa v priestoroch protilietadlovej raketovej brigády (plrb) v Nitre uskutočnil slávnostný ceremoniál odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa plrb.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • plrb

Seminár hlavných poddôstojníkov NATO

Na pozvanie veliteľa Spojeneckých síl v Európe a Hlavného poddôstojníka Operačného veliteľstva Spojeneckých síl v Európe sa v dňoch 22. až 28. júna 2019 zúčastnil Hlavný poddôstojník ozbrojených síl Slovenskej republiky štábny nadrotmajster Vladimír Beluš seminára Hlavných poddôstojníkov NATO a ďalších prizvaných krajín ISES (International Senior Enlisted Seminar) v Európskom Centre pre bezpečnostné štúdie George C. Marshall Center v Garmisch - Partenkirchen (GER).

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Veliteľstvo pozemných síl OS SR

má opäť dvoch zástupcov veliteľa


Presne po 12-tich mesiacoch má Veliteľstvo pozemných síl OS SR opäť dvoch zástupcov veliteľa. Na slávnostnom zhromaždení za účasti náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Daniela Zmeka, ktorý sa konal 1. júla 2019, bol ustanovený do funkcie zástupcu veliteľa PS OS SR brigádny generál Martin Michalko, ktorý sa po štyroch rokoch opäť vrátil do pôsobnosti pozemných síl.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Pozemné sily OS SR

Knižné novinky