ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

UNFICYP: S novou modernou technikou

sme pre plnenie úloh zanietenejší!


Profesionálni vojaci slovenského kontingentu vo vojenskej operácii UNFICYP plnia náročné operačné úlohy a ženijné či stavebné práce v celej nárazníkovej zóne, a to ako v priestore zodpovednosti Sektora – 4 jednotky SLOVCON, tak aj v argentínskom a britskom sektore.

Čítať ďalej
  • 05.07. 2019
  • UNFICYP

Ďalšia rotácia opravárov v Lotyšsku

V priestoroch kasární Slovenského národného povstania Martin - Podháj bol 28. júna 2019 za účasti veliteľa Pozemných síl Ozbrojených síl SR generálmajora Jindřicha Jocha vykonaný slávnostný nástup pri príležitosti návratu zoskupenia Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku - rotácia december 2018.

Čítať ďalej
  • 05.07. 2019
  • oppr

Tatra Trucks zažívá úspěšný rok

Společnost Tatra Trucks a.s., výrobce těžkých plněpohonných užitkových automobilů sídlící v Kopřivnici, prožívá úspěšný rok. EBITDA za první pololetí roku 2019 je přibližně 80 miliónů Kč, podnik je zakázkově naplněn až do konce roku.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Tatra Trucks

Civilisté si vyzkouší vojenský dril

Vojenské bojové umění Musado MCS, manipulaci se zbraní nebo jak se ovládají protiletadlové raketové systémy – to vše si vyzkouší odvážlivci z řad civilní veřejnosti, kteří se přihlásí na akci s názvem 25 hodin s 25. protiletadlovým raketovým plukem. Nevšední akci připravují strakoničtí vojáci ve dnech 30. až 31. srpna.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • 25. plrp

Vojaci sa pripravujú na vojenskú prehliadku

Príslušníci Ozbrojených síl SR sa v týchto dňoch pripravujú na vojenskú prehliadku, ktorá sa uskutoční 29. augusta v Banskej Bystrici pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania. Vojaci si chcú aj takýmto spôsobom uctiť pamiatku hrdinov, ktorí bojovali za rovnaké princípy a idey, ktoré sú dnes piliermi vojenských tradícií Slovenskej republiky – boj za mier, demokraciu, rovnosť a predovšetkým boj proti fašizmu.

Čítať ďalej
  • 04.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky