ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Prijatie predsedníčky vlády Srbska

Predseda vlády SR Peter Pellegrini prijal predsedníčku vlády Srbskej republiky pani Anu Brnabićovú, ktorá je na oficiálnej návšteve Slovenska. Po oficiálnom prijatí v priestoroch Úradu vlády SR nasledoval spoločný pracovný obed, na ktorom hovorili o vzájomnej slovensko-srbskej spolupráci, aktuálnej situácii na Balkáne ako aj prístupových rokovaniach Srbska do EU.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Minister Gajdoš rokoval s J. Sullivanom

Minister obrany Peter Gajdoš včera rokoval s 1. námestníkom ministra zahraničných vecí USA Johnom J. Sullivanom. Počas stretnutia ocenili vzájomnú spoluprácu Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických, ktorá vyvrcholila podpisom zmluvy na nákup stíhacích lietadiel F-16. Z hľadiska modernizácie Ozbrojených síl SR ide o historický krok. Zhodli sa tiež na vynikajúcej spolupráci Ozbrojených síl SR s Národnou gardou štátu Indiana, predovšetkým v rámci spoločného výcviku a cvičení na územiach oboch krajín.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Predvianočné stretnutie vedenia MO SR

s prezidentom Slovenskej republiky


Vedenie rezortu obrany sa včera v rámci tradičného predvianočného stretnutia v priestoroch Ministerstva obrany SR stretlo s prezidentom SR Andrej Kiskom, ktorý je zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR.

Čítať ďalej
  • 13.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostné privítanie a rozlúčka v Martine

V priestoroch 11. mechanizovaného práporu Martin sa 10. decembra 2018 uskutočnilo slávnostné privítanie príslušníkov OS SR vracajúcich sa z misií Resolute Support (RS) Afganistan a pozorovateľskej misie OSN UNTSO Blízky východ.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2018
  • 11. mpr

Nová vozidla kynologů Vojenské policie ČR

Do konce letošního roku bude mít Vojenská policie sedmnáct nových vozidel Ford Tourneo Custom kategorie N1-I, které budou sloužit k přepravě speciálních služební psů. Prvních devět převzala na konci listopadu, zbylé budou následovat 20. prosince.

Čítať ďalej
  • 12.12. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky