ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Na Lešti úspešná generálka na Lotyšsko

V prestoroch Centra výcviku Lešť vyvrcholilo v posledný aprílový týždeň rotnými taktickými cvičeniami s bojovou streľbou dvojtýždňové vyvedenie oboch rotácii martinského mechanizovaného práporu, ktoré budú od polovice roka pôsobiť v Lotyšsku v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP).

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Slovenskí vojaci budú pôsobiť v Pobaltí

Bezpečnostná rada a vláda včera schválili vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP). V prípade súhlasu Národnej rady SR Slovensko vyšle v druhej polovici roka 2018 do Lotyšska do 152 slovenských vojakov.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Vláda SR schválila nového náčelníka GŠT OS SR

Vláda SR včera schválila návrh ministra obrany SR Petra Gajdoša na vymenovanie generálmajora Daniela Zmeka (na snímke vpravo) do funkcie náčelníka Generálneho štábu OS SR. Genmjr. Zmeko spĺňa všetky zákonné podmienky a má všetky profesionálne predpoklady na výkon tejto funkcie.

Čítať ďalej
  • 26.04. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Záložníky na letecké základně v Čáslavi

přijel pozdravit velitel vzdušných sil


V termínu od 3. do 30. dubna 2018 probíhá největší cvičení aktivní zálohy v historii Armády České republiky. Téměř 1400 záložníků plní úkoly operačního nasazení ve spolupráci s Policií ČR nebo úkoly ochrany objektů důležitých pro obranu státu. Od středy 18. dubna do soboty 21. dubna probíhá výcvik také u 21. základny taktického letectva v Čáslavi.

Čítať ďalej
  • 25.04. 2018
  • 21. zTL

Ministryně obrany ČR hovořila s iráckým protějškem

V pondělí 23. dubna ministryně obrany Karla Šlechtová přijala ministra obrany Iráku Erfana Mahmooda Abdalgafoura Al-Heialiho. Tématy jednání byly především bezpečnostní situaci v Iráku a potřeby země v oblasti obrany, bezpečnosti a poválečné rekonstrukce.

Čítať ďalej
  • 25.04. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky