ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Uvedenia štábneho kaplána plrb do funkcie

V pondelok 15. januára, pri príležitosti uvedenia štábneho kaplána brigády poručíka Jaroslava Jablonského do funkcie, navštívili Protilietadlovú raketovú brigádu (plrb) v Nitre J.E. Mons. František Rábek – ordinár OS a OZ SR, plukovník Marko Trochan – vojenský dekan Veliteľstva Vzdušných síl OS SR, major Štefan Bartko – duchovný pre pastoráciu policajtov a kapitán Peter Hasara – duchovný pre pastoráciu väzenskej a justičnej stráže.

Čítať ďalej
  • 18.01. 2018
  • plrb

MO ČR otevře pobočku vojenské školy

Záměr zřídit v Karlovarském kraji pobočku Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové přivítala ministryně obrany Karla Šlechtová. „Chci, aby pobočka vojenské střední školy v Karlovarském kraji byla úspěšnou a prestižní školou," řekla ministryně obrany Karla Šlechtová.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Prioritou jsou vojáci

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl ve středu 13. prosince 2017 do funkce ministryně obrany Karlu Šlechtovou. „V armádě jsou profesionálové, kteří vědí, co dělají, potřebují ale vytvořit vhodné podmínky," řekla.

Čítať ďalej
  • 17.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

V roku 2018 chceme pokračovať v budovaní

funkčných a akcieschopných ozbrojených síl


Cieľom vedenia rezortu obrany je aj v roku 2018 pokračovať v budovaní moderných, funkčných a akcieschopných profesionálnych ozbrojených síl a naďalej tak napĺňať programové vyhlásenie vlády a program Slovenskej národnej strany. Na včerajšej tlačovej konferencii to uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Čítať ďalej
  • 16.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky