ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Pamätník vojakom, ktorí zomreli v Afganistane

Minister obrany SR Peter Gajdoš v pondelok 16. októbra spolu s predsedom Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a podpredsedom Slovenskej národnej strany Antonom Hrnkom a náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Milanom Maximom a za účasti veľvyslanca Spojených štátov amerických Adama Sterlinga slávnostne odhalili pamätník venovaný pamiatke príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia, ktorí zomreli pri plnení svojich úloh. Kapitán Edmund Makovník a rotmajster Patrik Fraštia prišli o život spolu s kapitánom amerického letectva Davidom Lyonom 27. decembra 2013 pri samovražednom útoku na vojenský konvoj v Afganistane.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Slovenský štít III vstupuje do záverečnej fázy

Každoročné cvičenie jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky Slovenský štít v týchto dňoch vstupuje do svojej záverečnej fázy. Cieľom tohtoročného cvičenia je príprava na certifikáciu mechanizovanej brigády – Národného cieľa 2013, pred deklaráciou jej spôsobilosti plniť úlohy v systéme kolektívnej bezpečnosti.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2017
  • Ozbrojené sily SR

Medzinárodné cvičenie Guardian Angel 2017

Na základe pozvania I. práporu Vojenskej polície Španielskej armády bola príslušníkmi Vojenskej polície mjr. JUDr. Jaroslavom Slančíkom a nrtm. Mgr. Marcelom Fraňom v dňoch 1. až 7. októbra 2017 realizovaná účasť na Medzinárodnom cvičení vojenskej polície Guardian Angel 2017 vo výcvikovom centre Betera v Španielsku.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2017
  • Vojenská polícia SR

Veliteľsko-štábne cvičenie ukončené

V termíne 11. – 12. októbra prebiehalo v Centre výcviku Lešť Veliteľsko-štábne cvičenie (ďalej „VŠC“) 1. mechanizovanej brigády (1. mb) a brigády bojového zabezpečenia (bbz) ako súčasť II. fázy plánovania na operačnom a taktickom stupni operácie Slovenský štít III. Prípravná fáza operácie bude ukončená 13. októbra príchodom a zaujatím priestorov príslušníkmi mechanizovanej brigády – Národný cieľ 2013.

Čítať ďalej
  • 17.10. 2017
  • Pozemné sily OS SR

PBS VB se zúčastní veletrhu Defense & Security

První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS VB) se zúčastní mezinárodního veletrhu vojenské techniky Defense & Security 2017, který se uskuteční ve dnech 6. až 9. listopadu v hlavním městě Thajska, Bangkoku.

Čítať ďalej
  • 16.10. 2017
  • PBS Velká Bíteš

Knižné novinky