ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Mnohonárodný prápor vojenskej polície NATO

splnil hlavnú úlohu štábneho cvičenia


Mnohonárodný prápor vojenskej polície NATO (NATO MNMPBAT) zložený z vojenských policajtov Česka, Slovenska, Poľska a Chorvátska absolvoval v Liptovskom Mikuláši od 23. do 27. apríla 2018 štábne cvičenie.

Čítať ďalej
  • 03.05. 2018
  • Vojenská polícia SR

Najlepší delostrelec PS OS SR za rok 2018

Na pôde Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši sa od 23. do 27. apríla zišli delostrelci PS OS SR na súťaži o najlepšieho delostrelca PS OS SR za rok 2018.

Čítať ďalej
  • 03.05. 2018
  • rmo

Ozbrojené sily SR preverujú nezrovnalosť

v zložení staršieho typu munície


Generálny štáb Ozbrojených síl SR preveruje možnú neúplnosť určitého staršieho druhu dymovej munície ruskej výroby, dodanej do muničného skladu ešte za čias Československej ľudovej armády.

Čítať ďalej
  • 03.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Gajdoš rokoval s genmjr. C. P. Carrom

– veliteľom Národnej gardy štátu Indiana


Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu obrany rokoval s veliteľom Národnej gardy štátu Indiana genmjr. Courtneym P. Carrom. Témami ich diskusie bola bilaterálna spolupráca v oblasti obrany, najmä spolupráca Ozbrojených síl SR s Národnou gardou štátu Indiana. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti ukončenia pôsobenia súčasného náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky gen. Milana Maxima vo funkcii.

Čítať ďalej
  • 03.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky