ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čiastkový nácvik uvádzania do pohotovosti

si príslušníci 1. mb precvičili aj v nočných hodinách


Čiastkový nácvik uvádzania do pohotovosti, plnenie úloh mobilizácie a opatrení na ochranu síl spoločne nacvičili nielen počas dňa, ale aj v noci z 10. na 11. februára príslušníci veliteľstva brigády, podriadené útvary a jednotky 1. mechanizovanej brigády (ďalej len 1. mb) spolu s práporom logistiky Topoľčany (ďalej len prlogTO) pod velením náčelníka štábu plukovníka Petra Ondrejku.

Čítať ďalej
  • 12.02. 2020
  • 1. mb

Nové simulátory vyzkoušeli žatečtí vojáci

při výcviku v terénu i v posádce


V Doupovských horách, ale i v prostorách posádky, cvičili vojáci 41. mechanizovaného praporu tento týden činnosti s novými taktickými soubojovými simulátory. Pro Armádu ČR je dodala firma Saab Czech.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Armáda ČR

V Lotyšsku se vystřídali čeští vojáci

Na základně Adazi teď bude působit skupina, jejíž jádro tvoří příslušníci minometné baterie 42. mechanizovaného praporu v Táboře. Operační úkol převzali tento týden přímo na místě v Pobaltí od kolegů ze 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Armáda ČR

POKOS: Vojáci i se psy zamířili do Podkrkonoší

Na základních školách v Mladých Bukách a Novém Městě nad Metují v Královéhradeckém kraji pokračoval tento týden projekt POKOS – Příprava občanů k obraně státu. Pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany společně s vojáky z Agentury vojenského zdravotnictví připravili pro děti ve školách program na celé dopoledne a přivezli s sebou i armádní specialisty na vyhledávání zbraní a výbušnin – vojenské psy.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Toxic Valley 2020 – úvodná plánovacia konferencia

V termíne od 7. do 18. septembra 2020 sa Výcvikové a testovacie centrum RCHBO v Zemianskych Kostoľanoch opäť zaplní špecialistami RCHBO členských krajín NATO, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na cvičení Toxic Valley určenom pre odberové SICA tímy (Sampling and Identification of Chemical Agents) a mobilné chemické identifikačné laboratóriá.

Čítať ďalej
  • 10.02. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Knižné novinky