ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu

je klíčovým partnerem Ministerstva obrany ČR


V úterý 11. června se v klubu Univerzity obrany v Brně uskutečnila 23. valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP), která sdružuje více než stovku subjektů zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou, obchodem a marketingem s obrannou a bezpečnostní technikou, materiálem a službami. Ministerstvo obrany zastupoval pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha, armádu ředitel Agentury komunikačních a informačních systémů brigádní generál František Ridzák.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Návšteva delostrelcov z AČR v Rožňave

S prihliadnutím na dlhoročnú spoluprácu a spoločné aktivity v oblasti delostrelectva a palebnej podpory medzi Armádou Českej republiky (AČR) a Ozbrojenými silami Slovenskej republiky (OS SR) navštívil 11. júna Jaslovský raketometný oddiel Rožňava veliteľ 13. delostreleckého pluku AČR plukovník Ivan Mráz v sprievode náčelníka Delostrelectva OS SR plukovníka Pavla Barančíka.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • rmo

Deň otvorených dverí v posádke Nitra

Protilietadlová raketová brigáda a 12. mechanizovaný prápor v Nitre pripravili v piatok 7. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí Deň otvorených dverí posádky Nitra, tentokrát v Krškanských kasárňach. S prácou vojakov, policajtov a hasičov sa prišlo oboznámiť približne 450 detí z Nitrianskeho kraja.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • plrb

Slovenskí „rakeťáci“ bránia nebo nad Baltom

V pondelok 10. júna začala najdôležitejšia časť medzinárodného cvičenia Tobruq Legacy 2019, ktorou je vykonanie spoločnej operácie (LIVEX). Od 10. do 13. júna cvičilo 2600 vojakov pod spoločným velením NATO JFAC obranu vzdušného priestoru partnerského štátu v súlade s článkom 5 Washingtonskej zmluvy.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • plrb

MO SR upozorňuje občanov na hluk,

ktorý spôsobia delostrelecké salvy


Profesionálni vojaci zo Samohybného delostreleckého oddielu Michalovce vypália v sobotu 15. júna 2019 približne o 12.00 h na Tyršovom nábreží v Bratislave 20 slávnostných delostreleckých sálv.

Čítať ďalej
  • 13.06. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky