ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Inaugurace prezidenta České republiky

doprovozena dělostřeleckými salvami Čestné stráže


Prezident České republiky Miloš Zeman složil ve čtvrtek dne 8. března 2018 na společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ve Vladislavském sále Pražského hradu slib prezidenta republiky. Součástí této inaugurace bylo i odpálení jednadvaceti slavnostních dělostřeleckých salv z pražského Petřína. S tímto úkolem se museli vypořádat příslušníci Čestné stráže AČR, která je součástí Posádkového velitelství Praha.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Odborná príprava nových vojakov v Sučanoch

Priestory posádkového cvičiska Sučany v podhorí Malej Fatry a Základne výcviku a mobilizačného doplňovania PS OS SR v Martine patria v tieto dni novým vojakom, ktorí boli po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku 23. februára v Martine slávnostne vyradení. V súčasnosti už druhý týždeň pokračujú vo svojom štvortýždňovom odbornom výcviku po jednotlivých odbornostiach a špecializáciách v rámci roty bojového výcviku, ktorej velí kapitán Martin Kováč.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Spojenci prisľúbili refundovať 100 % nákladov

slovenského projektu v oblasti odmínovania v Iraku


Spojenci prisľúbili 100 %-nú podporu slovenskému projektu zo Zvereneckého fondu na budovanie obranných kapacít (Defence Capacity Building – DCB) v oblasti odmínovania v Iraku, v rámci ktorého v súčasnosti pôsobia slovenskí vojaci. Projekt pripravil špecializovaný tím pracovníkov ministerstva obrany a generálneho štábu v súčinnosti so Stálou delegáciou SR pri NATO.

Čítať ďalej
  • 09.03. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Chemici z Liberce se učili nové postupy

dekontaminace v extrémních podmínkách


Chemičtí specialisté z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce se poprvé zúčastnili kurzu CBRN Winter Course, který se konal ve švédském městě Umeå. Cílem bylo navázat spolupráci v oblasti problematiky ochrany proti zbraním hromadného ničení v extrémních podmínkách, porovnání zavedených postupů a materiálu s dalšími zahraničními týmy a zapojení se do národního cvičení švédské armády.

Čítať ďalej
  • 08.03. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky