ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Veliteľstvo 2. mb opäť v poli

Prešovská 2. mechanizovaná brigáda PS OS SR pokračuje v cvičení Slovenský štít 2022. V Centre výcviku Lešť prebieha veliteľsko-štábne cvičenie za riadenia veliteľa prešovskej brigády, brigádneho generála Slavomíra Verčimáka a náčelníka štábu plukovníka Maroša Kmeca.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2022
  • 2. mb

Odborná príprava oddelenia odhaľovania

a dokumentovania trestnej činnosti


V dňoch 17.a 18. mája 2022 sa v priestoroch Hotela Granit Smrekovica uskutočnila odborná príprava oddelenia odhaľovania a dokumentovania trestnej činnosti za účasti zástupcu riaditeľa Odboru policajného výkonu Prešov, vedúcich oddelení policajného výkonu, vyšetrovateľov Vojenskej polície a pozvaných hostí.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2022
  • Vojenská polícia

Prezentace POKOS a Armády ČR

na Základní škole Marjánka


V pátek 20. května 2022 se na pražské Základní škole Marjánka uskutečnil Den s Integrovaným záchranným systémem (dále jen IZS) organizovaný Úřadem městské části Praha 6, jehož součástí byla i prezentace Armády ČR a projektu POKOS.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2022
  • KVV hl. m. Praha

Online stretnutie ministrov obrany potvrdilo

ochotu podporovať Ukrajinu v jej boji proti agresii Ruska


Online rokovanie tzv. Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny vo formáte ministrov obrany vybraných krajín nadviazalo na výsledky aprílového stretnutia lídrov obrany v nemeckom Ramsteine. Po aktualizácii a hodnotení ruskej ofenzívy a obrany Ukrajiny sa ministri zamerali na pomoc Ukrajine, a to nielen v blízkej dobe, ale tiež v strednodobom a dlhodobom horizonte.

Čítať ďalej
  • 23.05. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Bez spojenia niet velenia!

Príslušníci Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov (ZaNKIS) plnia vysokoodborné úlohy v súvislosti so zabezpečením poskytovania hlasových a dátových služieb v rámci cvičenia s medzinárodnou účasťou Slovenský štít 2022.

Čítať ďalej
  • 22.05. 2022
  • Pozemné sily OS SR

Knižné novinky