ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Velitelé pozemních sil v Evropě

se setkali na fóru v Praze


Tento týden se v Praze konalo 6. fórum velitelů pozemních sil v Evropě. Setkání, které pořádal velitel Pozemních sil Armády ČR generálmajor Josef Kopecký, se zúčastnilo 32 velitelů včetně velitele amerických pozemních sil v Evropě (United States Army Europe, USAREUR) generálporučíka Christophera G. Cavoliho. Ten se také krátce setkal s náčelníkem Generálního štábu Armády ČR armádním generálem Alešem Opatou.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2019
  • Armáda ČR

Základným vojenským výcvikom prešli ďalší

absolventi dobrovoľnej vojenskej prípravy


V priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine dnes zložilo vojenskú prísahu ďalších 40 absolventov dobrovoľnej vojenskej prípravy. Slávnostným nástupom, vyradením a povýšením na vojakov 2. stupňa tak oficiálne zavŕšili 11-týždňový výcvik a zároveň získali finančný príspevok vo výške viac ako 1100 eur.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

P. Gajdoš: Vojaci dnes nájdu

vo výstrojných skladoch to, čo potrebujú


Minister obrany Peter Gajdoš dnes spolu generálnym tajomníkom Služobného úradu Ministerstva obrany SR Jánom Hoľkom navštívili hlavný výstrojný sklad Ozbrojených síl SR v Nemšovej. Pri tejto príležitosti predstavili doterajší pokrok v oblasti zabezpečenia výstroja pre profesionálnych vojakov a zároveň vyvrátili pochybnosti ich nedostatku.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Medzirezortné cvičenie Nový Horizont

Aj tento výcvikový rok sa uskutočňuje v termíne od 9. do 13. septembra 2019 medzirezortné cvičenie Nový Horizont 2019. Po prvý raz je cvičenie vykonávanie ako veliteľsko-štábne cvičenie s podporou simulačných technológií.

Čítať ďalej
  • 13.09. 2019
  • Pozemné sily OS SR

Dny NATO v Ostravě oslaví 20. výročí

vstupu České republiky do NATO


Letošní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě a nejvýznamnější veřejnou akci v celé České republice zaměřenou na připomenutí 20. výročí od vstupu do NATO a 70. výročí od vzniku Severoatlantické aliance.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2019
  • Jagello 2000

Knižné novinky