ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

FC Vysočina vzdala hold vojákům

V rámci charitativního projektu Vysočina děkuje, jehož cílem je ocenit práci příslušníků bezpečnostních složek Integrovaného záchranného systému České republiky, byl v pátek 3. května předán Armádě ČR šek ve výši 15 tisíc korun. Peníze jsou určeny Vojenskému fondu solidarity.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2019
  • 22. zVrL

Minister Gajdoš rokoval s partermi z V4

o spoločných cieľoch v oblasti bezpečnosti


Minister obrany SR Peter Gajdoš v pondelok 13. mája v Bruseli rokoval s partnermi z krajín Vyšehradskej skupiny spolu s ministerkami obrany Francúzska a Nemecka. Išlo historicky o prvé stretnutie v tomto formáte, ktoré sa navyše uskutočnilo počas slovenského predsedníctva vo V4. Hlavnými témami boli najmä spoločné ciele v oblasti obranných iniciatív Európskej únie a Severoatlantickej aliancie, ako aj medzinárodného krízového manažmentu.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Spoločnosť Rheinmetall Defence predstavila

prototyp bojového vozidla pechoty Lynx KF41


Nemecká spoločnosť Rheinmetall Defence predstavila v svojich priestoroch v Unterlüss 10. mája 2019 zástupcom odborných médií svoju najnovšiu konštrukciu moderného modulového bojového vozidla pechoty Lynx KF41 s dvojmiestnou vežou Lance.

Čítať ďalej
  • 16.05. 2019
  • Miroslav Gyűrösi

Army den na Floře

přiblíží činnost profesionálních vojáků


Prezentační a náborová akce v pražském obchodním centru Atrium Flora pod názvem Army den se těší velkému zájmu a oblibě. Už počtvrté se veřejnosti představí armádní profesionálové, příslušníci Hradní stráže, studenti vojenských škol a aktivní záložníci. Návštěvníky čeká ve středu 15. května od 9 do 18 hodin bohatý a poutavý program jak venku před za obchodním centrem tak i v jeho vnitřních prostorech.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2019
  • Armáda ČR

O nášivku a odznak kurzu Komando

bude bojovat 25 vojáků


Včera byl ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina na Vyškovsku zahájen letošní první běh Komanda. Elitní bojový kurz určený velitelům malých jednotek navazuje na původní kurz ve Skotsku, který absolvovali čs. vojáci za druhé světové války.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2019
  • Armáda ČR

Knižné novinky