ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Čtvrtý ročník akce Army den

přichystal program pro celou rodinu


Tank T-72M4CZ, obrněná vozidla, protiletadlový komplet, motocykly, výstroj a výzbroj profesionálních vojáků a doprovodný program s řadou ukázek. Tak vypadala středa s akcí Army den v obchodním centru Atrium Flora.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Armáda ČR

Lektoři z Vyškova připravili v Mali

už více než 60 instruktorů topografie


Již devátý měsíc působí čeští instruktoři z Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově v africkém Mali na základně Koulikoro Traning Centre (KTC). Za tu dobu vycvičili stovky příslušníků malijské armády FAMA.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Armáda ČR

Výcvik 12. strážní roty pokračuje

i v zahraniční operaci


I po převzetí operačního úkolu se vojáci 12. strážní roty BAF nadále zdokonalují v odbornostech, které při své práci v zahraniční operaci nejvíce potřebují. Výcvik v taktice, řidičské, zdravotní či střelecké přípravě a v neposlední řadě také komplexní cvičení na téma eskalace síly.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • Armáda ČR

Ženské velenie vojenskej operácie UNFICYP

na návšteve u jednotky SLOVCON


Po prvýkrát v histórii vojenskej operácie UNFICYP zastávajú obidve riadiace pozície ženy – Head of Mission (hlavná politická predstaviteľka) p. Elizabeth Spehar a Force Commander (vojenská veliteľka UNFICYP) generálmajorka Cheryl Pearce, ktoré v piatok, 10. mája, navštívili príslušníkov jednotky SLOVCON v kempe gen. M. R. Štefánika vo Famaguste.

Čítať ďalej
  • 21.05. 2019
  • UNFICYP

Knižné novinky