ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

MO ČR daruje Severní Makedonii

prostředky na nákup OPZHN vybavení


Ministerstvo obrany České republiky daruje Ministerstvu obrany Republiky Severní Makedonie 5 mil. Kč na nákup vybavení ochrany proti zbraním hromadného ničení (OPZHN), které tamní ozbrojené síly potřebují primárně pro působení v zahraničních operacích. Česká republika se na oblast OPZHN dlouhodobě specializuje v rámci NATO a je zároveň připravena pomáhat spojencům.

Čítať ďalej
  • 25.06. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Vojaci Ozbrojených síl SR opäť pomáhajú,

tentoraz odstraňujú následky povodní


Ťažké ženijné stroje ženijnej roty z Michaloviec a práporu rchbo z Rožňavy, ako aj 28 vojakov útvarov z Michaloviec, Rožňavy a Prešova odstraňuje naplavené prekážky a spevňuje brehy miestnej riečky v obci Pichne.

Čítať ďalej
  • 25.06. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Minister Naď rokoval s holandským veľvyslancom

Henkom Cor van der Kwastom


Minister obrany Jaroslav Naď prijal v utorok 23. júna na pôde rezortu obrany mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Holandského kráľovstva Henka Cor van der Kwasta, ktorý sa mu pri tejto príležitosti predstavil vo funkcii veľvyslanca. Témou spoločného rozhovoru boli aktuálne témy v oblasti obrany a bezpečnosti, priority súčasného vedenia rezortu obrany, ako aj modernizácia Ozbrojených síl SR.

Čítať ďalej
  • 25.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Plánované presuny techniky cez územie SR

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 22. do 28. júna 2020 sú cez územie SR plánované dva cestné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Konkrétne pôjde o presuny amerických vojakov v rámci operácie „Atlantic Resolve“.

Čítať ďalej
  • 22.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Náprava havarijného stavu vojenských útvarov

je jednou z hlavných priorít rezortu obrany


Minister obrany Jaroslav Naď v piatok 19. júna navštívil vojenské útvary v Michalovciach a Trebišove. Zaujímal sa predovšetkým o reálny stav ich infraštruktúry, ktorá bola predchádzajúcimi vedeniami rezortu obrany dlhodobo a výrazne zanedbávaná.

Čítať ďalej
  • 20.06. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky