ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Detský kemp Vojenskej polície 2019

V roku 2011 sa začala neformálna spolupráca medzi Detským domovom v Kráľovej Lehote a Odborom krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová – Hronsek. Na začiatku bol priateľský rozhovor medzi dnes už bývalým starším inšpektorom oddelenia krízového manažmentu rotným Pavlom Klaučom, ktorý je rodákom z Kráľovej Lehoty a vychovávateľom z Detského domova Kráľová Lehota (po novom Centra pre deti a rodiny) Mariánom Beňom.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Žiaci základných škôl sa môžu zapojiť

do súťaže „Vojaci očami detí"


Ministerstvo obrany SR vyhlásilo 18. ročník výtvarnej súťaže s názvom „Vojaci očami detí“, v rámci ktorej môžu aj tento rok žiaci základných škôl kresbami vyjadriť, ako vnímajú život profesionálnych vojakov a prácu v ozbrojených silách. Rezort obrany chce aj takýmto spôsobom v spolupráci so základnými školami v žiakoch vzbudiť záujem o témy spojené s vlastenectvom a obranou vlasti. Výtvarné diela majú zároveň vyjadriť, čo pre žiakov ozbrojené sily znamenajú a ako ich vnímajú.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Spolupráce české a německé armády

se zintenzivňuje a rozšiřuje


Ministr obrany Lubomír Metnar se včera v Berlíně setkal s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen. Na zahraniční cestě ho doprovodil náměstek pro řízení Sekce obranné strategie a politiky Jakub Landovský a ředitel Sekce plánování schopností MO generálmajor Jaromír Alan.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Spolupráca SR a Chorvátska v oblasti obrany

má pevné základy a potenciál pre rozvoj


Obranná spolupráca medzi Slovenskou republikou a Chorvátskom má pevné základy a potenciál na ďalší rozvoj, a to na bilaterálnej úrovni, ako aj v rámci Európskej únie a NATO, či regionálnych formátov V4 a CEDC, ktorým Slovensko aktuálne predsedá. Zhodli sa na tom minister obrany SR Peter Gajdoš a podpredseda vlády a minister obrany Chorvátska Damir Krstičević, ktorý absolvoval oficiálnu návštevu Slovenska.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Ciele a úlohy komplexného štábneho nácviku

k cvičeniu Smart Engineer 2019 splnené


Za prítomnosti veliteľa ženijného práporu podplukovníka Františka Mihaloviča bol v posledný deň, 12. apríla, komplexného štábneho nácviku k cvičeniu Smart Engineer 2019 vykonaný záverečný brífing.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • žpr

Knižné novinky