ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slávnostná rozlúčka rotujúcej jednotky UNFICYP

Po absolvovaní náročného procesu výberu, výcviku, množstva preverení z odbornej, vševojskovej i jazykovej prípravy a následnom vykonaní záverečného kontrolného cvičenia si v piatok 20. septembra 2019 v priestoroch dopravného krídla Kuchyňa hrdo nastúpilo 203 profesionálnych vojakov OS SR vyslaných na plnenie úloh do vojenskej operácie OSN UNFICYP na Cypre.

Čítať ďalej
  • 26.09. 2019
  • plrb

Prioritou českého předsednictví V4

je užší spolupráce ve vyzbrojování


Ve dnech 19. a 20. září proběhlo v Ostravě zasedání ministrů obrany zemí Visegrádské čtyřky (V4). Ministři ČR, Slovenska, Polska a Maďarska Lubomír Metnar, Peter Gajdoš, Mariusz Blaszczak a Tibor Benkő řešili rozvoj vzájemné spolupráce i aktuální témata Severoatlantické aliance a Evropské unie.

Čítať ďalej
  • 26.09. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Nejlepším armádním řidičem je

četař Ondřej Špaček z Bučovic


Minulý týden se ve Vyškově soutěžilo o titul nejlepšího řidiče Armády ČR. Stal se jím četař Ondřej Špaček ze 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic. Vítězství v prestižním závodu komentuje s humornou poznámkou: „Aspoň teď můžu chlapům na korbě, když si budou stěžovat, říct, že lepšího neseženou.“

Čítať ďalej
  • 23.09. 2019
  • Armáda ČR

Na podporu boje proti rakovině

běželi vojáci i děti


Přesně 2397 běžců se ve čtvrtek 19. září zúčastnilo charitativního běhu "Sportem proti rakovině", který ve Strakonicích uspořádal 25. protiletadlový raketový pluk ve spolupráci se tamním Armádním sportovním klubem, za podpory Města Strakonice a Muzea středního Pootaví.

Čítať ďalej
  • 23.09. 2019
  • 25. plrp

MO SR upozorňuje na presuny vojenskej techniky

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 23. do 29. septembra 2019. Celkovo by malo ísť o 32 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých, poľských a rumunských vojakov.

Čítať ďalej
  • 23.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Knižné novinky