ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Obranný priemysel SR má podporu rezortu obrany

S predstaviteľmi štátnych zbrojárskych podnikov skupiny DMD GROUP na Považí sa dnes stretli minister obrany SR Jaroslav Naď, štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR gen. Daniel Zmeko. V Dubnici nad Váhom navštívili akciové spoločnosti ZTS Špeciál, ZVS Holding a Konštrukta-Defence.

Čítať ďalej
  • 15.05. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Minister Naď navštívil útvary v Trenčíne,

aby zistil reálne podmienky práce vojakov


Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes v rámci pracovného výjazdu spolu so štátnym tajomníkom rezortu Marianom Majerom navštívili viaceré vojenské útvary v Trenčíne. Chceli tak priamo v teréne preveriť pracovné podmienky vojakov, stav ich techniky a infraštruktúry a osobne sa informovať o možnostiach zlepšenia výkonu ich služby.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2020
  • Ministerstvo obrany SR

Kurz nových vojenských zdravotníkov na Liptove

V posledný aprílový deň zložili vojenskú prísahu a ukončili v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin (ZaVaMD) svoju sedem týždňov trvajúcu prípravu na službu v ozbrojených silách. Svetlana, Simona a Iveta sa následne hneď v prvý májový deň presunuli na Liptov a v priebehu ďalších, takmer dvoch týždňov absolvovali odborný kurz jednotlivca pre potreby vojenského zdravotníctva.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2020
  • Úrad hlavného lekára OS SR

Tatra Trucks v roce 2019 utržila

téměř šest miliard korun


Česká automobilka Tatra Trucks v roce 2019 vyrobila 1181 nákladních automobilů a podvozků, prodala ještě o sto kusů více. Tržby dosáhly hodnoty 5882 miliony korun, ukazatel EBITDA 365 milionů korun. Po zakolísání v roce 2018 se nejstarší česká automobilka vrátila k růstu a podle výhledu by měla být v kladných číslech také v roce 2020. Zakázkově je na příštích šest měsíců naplněná, pomohla také skutečnost, že v době koronavirové pandemie jako jedna z mála evropských automobilek nepřerušila výrobu.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2020
  • Tatra Trucks

Modernizace Armády ČR musí pokračovat

Premiér Andrej Babiš včera zavítal na Ministerstvo obrany. Návštěvou chtěl především poděkovat vojákům za pomoc v boji s koronavirem a zároveň je podpořit. Na tiskové konferenci po jednání zaznělo ještě jedno hlavní sdělení: Modernizace musí pokračovat. Smlouva na nová bojová vozidla pěchoty by měla být podepsána do konce roku.

Čítať ďalej
  • 14.05. 2020
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky