ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Železný desiatnik 2019

Víťazom 14. ročníka súťaže Železný muž, ktorá sa konala 27. júna v Centre výcviku Lešť, sa stal desiatnik T. z práporu ISTAR Prešov, na druhom a treťom mieste skončili príslušníci Policajného zboru SR.

Čítať ďalej
  • 02.07. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Vykonanie druhej fázy previerky CREVAL

Jednou z najdôležitejších úloh brigády bojového zabezpečenia (bbz) Trenčín vo výcvikovom roku 2019 je zabezpečenie kontinuity prípravy jednotiek v silách nižšej pripravenosti pre NATO. Na plnenie tohto záväzku sú vyčlenené jednotky z Práporu logistiky Hlohovec, a to: 2. tím riadenia presunov, rota prepravy PHM a rota zásob.

Čítať ďalej
  • 02.07. 2019
  • bbz

Medaile Za službu v zahraničí

na Vítkově převzalo 66 vojáků


V pátek 28. června se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově za účasti náměstka pověřeného řízením sekce vyzbrojování a akvizic Filipa Říhy, prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jaromíra Zůny a dalších představitelů Ministerstva obrany a velení AČR konal nástup příslušníků Armády ČR.

Čítať ďalej
  • 01.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Na Univerzitě obrany vyřadili absolventy

Kurzu GŠt i Kurzů vyšších důstojníků


Dva rozdílné kroky ve své profesní kariéře dnes absolvovali účastníci ceremoniálů, které Univerzita obrany uspořádala v historických prostorách brněnské Nové radnice. Nejprve byl v tamním Rytířském sále předán čestný název novému Kurzu Generálního štábu a poté byli slavnostně vyřazeni účastníci tří nedávno zakončených Kurzů vyšších důstojníků.

Čítať ďalej
  • 01.07. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky