ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Toxic Valley 2019

Hlavná plánovacia konferencia cvičenia


V dňoch 16.– 17. apríla sa konala v priestoroch GŠ OS SR hlavná plánovacia konferencia (MPC) pre už v poradí siedmy ročník medzinárodného cvičenia odberových tímov (SICA) a mobilných chemických identifikačných laboratórií - Toxic Valley 2019 (TOVY19). Cvičenie bude vykonané v termíne 9.-20. septembra 2019 v gescii ŠbSP GŠ OS SR.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ozbrojené sily SR

Exoskeleton 2019 na trenčianskom ostrove

V dňoch 15. až 17. apríla 2019 sa uskutočnilo v priestoroch M-Centra na trenčianskom ostrove už v poradí štvrté pracovné stretnutie, na ktoré sa prihlásilo viacero výrobcov exoskeletonov z krajín NATO. Podľa náčelníka oddelenia štandardizácie Medzinárodného centra výnimočnosti pre oblasť EOD v Trenčíne podplukovníka Milana Jankuru história podujatí sa začala písať v roku 2017.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Detský kemp Vojenskej polície 2019

V roku 2011 sa začala neformálna spolupráca medzi Detským domovom v Kráľovej Lehote a Odborom krízového manažmentu, výcviku a kynológie Vojenskej polície Vlkanová – Hronsek. Na začiatku bol priateľský rozhovor medzi dnes už bývalým starším inšpektorom oddelenia krízového manažmentu rotným Pavlom Klaučom, ktorý je rodákom z Kráľovej Lehoty a vychovávateľom z Detského domova Kráľová Lehota (po novom Centra pre deti a rodiny) Mariánom Beňom.

Čítať ďalej
  • 18.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Žiaci základných škôl sa môžu zapojiť

do súťaže „Vojaci očami detí"


Ministerstvo obrany SR vyhlásilo 18. ročník výtvarnej súťaže s názvom „Vojaci očami detí“, v rámci ktorej môžu aj tento rok žiaci základných škôl kresbami vyjadriť, ako vnímajú život profesionálnych vojakov a prácu v ozbrojených silách. Rezort obrany chce aj takýmto spôsobom v spolupráci so základnými školami v žiakoch vzbudiť záujem o témy spojené s vlastenectvom a obranou vlasti. Výtvarné diela majú zároveň vyjadriť, čo pre žiakov ozbrojené sily znamenajú a ako ich vnímajú.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Spolupráce české a německé armády

se zintenzivňuje a rozšiřuje


Ministr obrany Lubomír Metnar se včera v Berlíně setkal s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen. Na zahraniční cestě ho doprovodil náměstek pro řízení Sekce obranné strategie a politiky Jakub Landovský a ředitel Sekce plánování schopností MO generálmajor Jaromír Alan.

Čítať ďalej
  • 17.04. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky