ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slávnostný nástup pri príležitosti zmeny

velenia v Zásobovacej základni II. Martin


Za prítomnosti veliteľa ÚLZ OS SR plk. Ing. Jozefa Ševčíka a ďalších vážených hostí, ako aj profesionálnych vojakov a zamestnancov Zásobovacej základne II. Martin sa dňa 28. júla 2021 v priestoroch kasárni SNP Martin-Podháj uskutočnil slávnostný nástup pri príležitosti odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa Zásobovacej základne II. Martin.

Čítať ďalej
  • 29.07. 2021
  • ZZ II.

Turistický deň so Svidníckymi deťmi

Po náročnom období spojenom s epidemiologickou situáciou a obmedzeniami sa profesionálnym vojakom z veliteľstva 2. mechanizovanej brigády a roty podpory velenia podarilo zorganizovať dňa 22. júla 2021 spoločný turistický pochod s deťmi z detského domova zo Svidníka na vrch Čierna hora.

Čítať ďalej
  • 29.07. 2021
  • 2. mb

Ďalšou zastávkou LetoFestu je Banská Bystrica

Podujatie opäť prinesie bohatý sprievodný program a podporí dobrú vec


V poradí druhé zo série letných podujatí s názvom Vojenský LetoFest sa uskutoční v amfiteátri v Banskej Bystrici v nedeľu 1. augusta 2021 so začiatkom o 14.00 h. Okrem hudobných vystúpení známych slovenských kapiel a Vojenskej hudby OS SR bude súčasťou sprievodného programu aj prelet stíhacieho lietadla MiG-29, lietadiel Albatros, statické ukážky vojenskej techniky, výstroja a výzbroje, či vystúpenia Čestnej stráže OS SR. Vstup na podujatie je zdarma.

Čítať ďalej
  • 28.07. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Čeští ženisté v Lotyšsku převzali

operační úkol od vojáků z Přáslavic


V úterý 27. července se na základně v Adazi uskutečnil slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 6. a 7. úkolovým uskupením Armády ČR alianční předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP) Lotyšsko. Nový velitel kapitán Josef Kurfiřt symbolicky převzal státní vlajku od nadporučíka Martina Dřímalky.

Čítať ďalej
  • 28.07. 2021
  • Armáda ČR

Uděleny Ceny rektorky Univerzity obrany

třem nejúspěšnějším studentům


Na zasedání včerejšího kolegia udělila rektorka-velitelka Ceny rektorky Univerzity obrany „Studentská hlava 2021" studentům, kteří dosáhli významných úspěchů v rámci studentské tvůrčí činnosti. Oceněnými studenty byli rtm. David Sekret, student pátého ročníku Fakulty vojenského zdravotnictví, rtn. Zdeněk Vyležich studující čtvrtý ročník na Fakultě vojenských technologií a rtm. Martina Brázdová z pátého ročníku Fakulty vojenského leadershipu.

Čítať ďalej
  • 28.07. 2021
  • Univerzita obrany

Knižné novinky