ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Jadro TG Štefánik na návšteve NFIU SVK

Na summite NATO vo Varšave v júli 2016 spojenci prijali balík opatrení na posilnenie kolektívnej obrany, predovšetkým na vonkajšej hranici NATO, obzvlášť na jej východnom krídle. Najzásadnejším rozhodnutím v oblasti posilnenia kolektívnej obrany bolo schválenie posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Poľsku, Litve, Lotyšsku a Estónsku rozmiestnením jednej mnohonárodnej práporovej skupiny v každom z uvedených členských štátov. Každú z týchto práporových skupín vedie jedna tzv. rámcová krajina.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • NFIU SVK

Plánovacia konferencia k cvičeniu Coronat Mask

V dňoch 29. januára – 1. februára 2018 bola vykonaná hlavná plánovacia konferencia k medzinárodnému cvičeniu jednotiek rchbo Coronat Mask 2018 v priestoroch pluku radiačnej, chemickej a biologickej ochrany v Liberci v Českej republike.

Čítať ďalej
  • 07.02. 2018
  • prrchbo

Bechyňští ženisté budou cvičit s kolegy

z Texaské a Nebraské národní gardy


Zástupci Texaské a Nebraské národní gardy strávili v minulém týdnu tři dny v České republice. V pátek 2. února navštívili 15. ženijní pluk v Bechyni. O den dříve se zahraničními hosty na Generálním štábu AČR jednal 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun. Poté se delegace přesunula na Ministerstvo obrany, kde s ní diskutoval náměstek ministryně obrany Jakub Landovský a zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel SOC MO generálmajor Jiří Verner.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2018
  • Armáda ČR

10. strážní rota v příprave na zahraniční misi

Bojovými střelbami čet na střelnici Ondřejov ve vojenském újezdu Boletice minulý týden vyvrcholila dvoutýdenní příprava 10. strážní roty BAF (Bagram Air Field), která je složená zejména z příslušníků 42. mechanizovaného praporu Tábor. Na své nasazení v zahraniční operaci v Afghánistánu se vojáci intenzivně připravují již od října loňského roku.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2018
  • Armáda ČR

Cvičení Jus In Bello 2018

připraví vojáky do mise EUTM v Mali


První workshop k přípravě takticko–metodického cvičení právní služby Armády České republiky Jus In Bello 2018 se konal ve středu 31. ledna za účasti zástupce náčelníka Generálního štábu – inspektora Armády České republiky generálmajora Jaroslava Kociána.

Čítať ďalej
  • 06.02. 2018
  • Armáda ČR

Knižné novinky