ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Stretnutie veliteľov sektorov

Dňa 4. novembra 2021 prebehlo stretnutie veliteľov sektorov s veliteľkou UNFICYP v Sektore 4. Veliteľ Sektoru 4 pplk. Ing. Róbert Plávka privítal hostí na hliadkovacej základni PB 126, kde prebehol brífing, na ktorom boli prezentované najzávažnejšie problémy v priestore zodpovednosti.

Čítať ďalej
  • 10.11. 2021
  • UNFICYP SLOVCON

Schopnosti hranických velitelů minometů

prověřily ostré střelby na Doupově


Téměř cokoliv, co se dá v boji využít, si minulý týden s minomety 120 mm vyzkoušeli příslušníci minometné baterie hranického 71. mechanizovaného praporu. První ostré střelby po téměř dvouleté covidové pauze se odehrály v Doupovských horách a na programu se objevily i úkoly, které vojáci v sestavě praporu běžně neplní.

Čítať ďalej
  • 10.11. 2021
  • Armáda ČR

Brigádní generál Milutin Đurović jednal

s armádním generálem Alešem Opatou


Ve dnech 8. až 10. listopadu zavítal do České republiky na první oficiální návštěvu náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Černé Hory brigádní generál Milutin Đurović. Hosta přivítal v úterý 9. listopadu na Čestném dvoře Národního památníku v Praze na Vítkově náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata.

Čítať ďalej
  • 09.11. 2021
  • Armáda ČR

Prezentácia činnosti Vojenskej polície

Dňa 5. novembra 2021 vykonali príslušníci Vojenskej polície por. Mgr. Jerguš Fiačan a čat. Dominik Matejovie prednášku a prezentáciu činnosti Vojenskej polície pre študentov Strednej odbornej školy J. A. Gagarina v Bernolákove, predovšetkým odboru ochrany osôb a majetku.

Čítať ďalej
  • 09.11. 2021
  • Vojenská polícia

Katastrofa na letišti: Studenti hráli zraněné

na speciálním armádním výcviku


Hromadný příjem raněných po teroristickém útoku trénovali na letišti v Českých Budějovicích v polovině minulého týdne vojáci 42. mechanizovaného praporu. Oběti představovali studenti místní Střední zdravotnické školy, pro něž byly role v katastrofickém scénáři víc než jen pouhým zpestřením výuky.

Čítať ďalej
  • 09.11. 2021
  • Armáda ČR

Knižné novinky