ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Univerzita obrany připravuje další ročník

závodu Winter Survival


Již dvacátý sedmý ročník armádního zimního víceboje tříčlenných družstev, který se na přelomu ledna a února příštího roku uskuteční v Jeseníkách, pořádají Generální štáb AČR a Univerzita obrany. V soutěži s mezinárodní účastí vojáky čeká řada náročných úkolů a nelehkých disciplín, které v současné době připravuje v nejvyšších moravskoslezských horách tým Centra tělesné výchovy a sportu UO.

Čítať ďalej
  • 12.11. 2021
  • Univerzita obrany

Armáda opět vysílá vojáky do nemocnic

Od pondělí 15. listopadu bude prvních 40 vojáků pomáhat ve zdravotnických a sociálních zařízeních Olomouckého a Zlínského kraje. Cestou Ústředního krizového štábu jsme přijali celkem osm požadavků na pomoc, zejména pomocné práce jako je polohování, asistence s hygienou či odběrem stravy. Žádosti zaslaly nemocniční zařízení a jeden domov seniorů. Zde budou vojáci vedle pomocných prací u klientů pomáhat také s úklidem nebo provozem na recepci.

Čítať ďalej
  • 12.11. 2021
  • Armáda ČR

Kurz strelcov operátorov BVP

V piatok 5. novembra 2021 v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin bol ukončený kurz strelcov operátorov BVP-1 a BVP-2 . Výcvik začal 25. 10. 2021 a zo zložiek OS SR nastúpilo celkom 22 frekventantov.

Čítať ďalej
  • 11.11. 2021
  • ZaVaMD

ITAPA s účasťou aj podporou rezortu obrany

Minister obrany SR Jaroslav Naď a štátny tajomník MO SR Marian Majer včera vystúpili v rámci najväčšej technologickej konferencie na Slovensku - ITAPA, ktorej organizáciu podporilo aj ministerstvo obrany. Predstavitelia rezortu obrany na nej prezentovali vízie a riešenia v oblastiach nových bezpečnostných výziev.

Čítať ďalej
  • 11.11. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Návšteva prezidenta Poľska

V utorok 9. novembra priletel prezident Poľska Andrej Duda na návštevu Slovenska. Oficiálna návšteva predstaviteľa Poľska sa začala privítacím ceremoniálom na prednom nádvorí Grasalkovičovho paláca.

Čítať ďalej
  • 11.11. 2021
  • Čestná stráž prezidenta SR

Knižné novinky