ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Darovanie krvi na Cypre

Aj počas pandémie spôsobenej koronavírusom si naši profesionálni vojaci pôsobiaci vo vojenskej operácii UNFICYP na Cypre zorganizovali už druhé darovanie krvi 38. rotácie.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Ozbrojené sily SR

Božena, rypadla, ale i bojová vozidla pěchoty

Olomoučtí ženisté cvičí na Libavé


Vojenský újezd Libavá tento týden zaplnila vojenská technika 1. roty bojové ženijní podpory z Olomouce. Jde o vůbec první společné cvičení příslušníků teprve nedávno vzniklé jednotky, jež je součástí 153. ženijního praporu.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Armáda ČR

5. úkolové uskupení v Lotyšsku

převzalo operační úkol


Ve čtvrtek 16. července se na základně Adaži uskutečnilo slavnostní předání operačního úkolu mezi 4. a 5. úkolovým uskupením AČR alianční předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP) Lotyšsko. V prostoru bude působit jednotka, jejíž jádro tvoří příslušníci roty zbraní 44. lehkého motorizovaného praporu v Jindřichově Hradci.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Armáda ČR

Vojenskí policajti nacvičovali záchranu na Guláške

V priestoroch jazera Guláška na Seneckých jazerách sa uskutočnili v priebehu júla dva kurzy špeciálneho výcviku pre príslušníkov Vojenskej polície. Zorganizovalo ho Centrum výcviku Lešť v spolupráci s Vojenskou políciou. Riadiaci kurzu, hlavný inštruktor potápania rotný Vladimír Penička z Centra výcviku Lešť približuje, že išlo o záchranu a správanie osôb pri nečakanom a neúmyselnom páde na vodnú hladinu.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • Vojenská polícia SR

Výcvik do operácie UNFICYP

V priestoroch Centra Výcviku Lešť prebieha v dňoch 6. - 24. júla 2020 plánovaná príprava a výcvik personálu do príspevku SR v rámci vojenskej operácie UNFICYP (United Nations Peacekeeping Force in Cyprus) s termínom rotácie v roku 2020 a 2021. Do výcviku nastúpilo 275 príslušníkov z viac ako tridsiatich útvarov a zariadení OS SR.

Čítať ďalej
  • 17.07. 2020
  • plrb

Knižné novinky