ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

100. rotácia postavenia pohotovostného systému

Od 30. novembra 2015 sa Krídlo velenia, riadenia a prieskumu Zvolen podieľa na zabezpečení ochrany vzdušného priestoru našej východnej hranice. Profesionálni vojaci sa týždenne striedajú a odovzdávajú si zodpovednosť pri plnení náročných a veľmi zodpovedných úloh v oblasti ochrany vzdušného priestoru Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 31.10. 2017
  • kvrps

Jmenování nových generálů Armády ČR

V sobotu 28. října odpoledne jmenoval prezident Ceské republiky Miloš Zeman u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa do hodností generálů pět příslušníků Armády České republiky a jednoho povýšil do vyšší generálské hodnosti.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2017
  • Ministerstvo obrany

Do Iraku odchádza prvých 15 vojakov

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa v piatok 27. októbra spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálom Milanom Maximom zúčastnili v priestoroch Ženijného práporu Sereď na slávnostnej rozlúčke s vojakmi, ktorí odchádzajú plniť úlohy do Iraku. V rámci prvej rotácie odchádza 15 príslušníkov ozbrojených síl, ktorých úlohou bude príprava inštruktorov irackých ozbrojených síl v oblasti odmínovania.

Čítať ďalej
  • 30.10. 2017
  • Ministerstvo obrany SR

Vyhodnotenie 3. obdobia výcvikového roka 2017

V piatok 20. októbra vyhodnotil veliteľ Protilietadlovej raketovej brigády (plrb) plukovník Ladislav Dovhun plnenie úloh 3. obdobia výcvikového roku (OVR) 2017 v rámci veliteľstva a štábu plrb, ako aj v jednotkách plrb.

Čítať ďalej
  • 26.10. 2017
  • plrb

Knižné novinky