ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Slovenský styčný tím pri ACT Norfolk

si pripomenul 25 rokov samostatnosti


Dňa 26. januára 2018 príslušníci slovenského národného styčného tímu pri ACT Norfolk spolu s českými kolegami usporiadali pracovný obed pre príslušníkov veliteľstva a národných predstaviteľov jednotlivých členských a partnerských krajín.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2018
  • Ozbrojené sily SR

Novela zákona o brannej povinnosti

prešla prvým čítaním


Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky včera v prvom čítaní prerokovali novelu zákona o brannej povinnosti. V prípade jej schválenia budú vojaci zaradení do aktívnych záloh cvičiť už od mája 2018 podľa nových, atraktívnejších podmienok. Novelu z dielne rezortu obrany schválila Bezpečnostná rada SR a vláda v novembri minulého roka.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Minister obrany SR rokoval s britským veľvyslancom

Bilaterálna spolupráca medzi Slovenskom a Veľkou Britániou v oblasti obrany má dlhodobú tradíciu a je na veľmi dobrej úrovni. Počas včerajšieho stretnutia na pôde rezortu obrany sa na tom zhodli minister obrany Peter Gajdoš s veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v SR Andrewom J. Garthom. Témami diskusie boli spoločné aktivity, v ktorých rámci môžu obidve krajiny rozvíjať vzájomné vojensko-politické aktivity tak na bilaterálnej, ako aj multilaterálnej úrovni.

Čítať ďalej
  • 31.01. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Výcviková jednotka chemického vojska

bude působit půl roku v Iráku


V souladu se schváleným mandátem vyslala Česká republika v sobotu 27. ledna 2018 do Iráku výcvikovou jednotku chemického vojska (VJChV-I). Na kbelském letišti se s vojáky rozloučila ministryně obrany ČR Karla Šlechtová a zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Probíhá extrémní závod Winter Survival

Účastní se ho i policisté


Nástup účastníků a zapálení ohně na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách. Právě to v neděli v podvečer odstartovalo mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018. Vojáky přivítalo počasí Jeseníkům již typické – hustá mlha, silný nárazový vítr, chlad až na kost.

Čítať ďalej
  • 30.01. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky