ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Zajatí príslušníci Strediska CIMIC a PSYOPS

Od 2. do 5. mája 2018 sa príslušníci Strediska CIMIC a PSYOPS (ďalej len „StrCaP“) zúčastnili na intenzívnom výcviku, ktorý bol zameraný na vynútené odlúčenie vojaka od jednotky tzv. „Personnel Recovery“.

Čítať ďalej
  • 07.05. 2018
  • Pozemné sily OS SR

Štvrťstoročie od vyslania slovenských vojakov

do prvej mierovej misie


Profesionálni vojaci zo Ženijného práporu Sereď si v piatok 4. apríla slávnostným nástupom pripomenuli 25. výročie vyslania jednotky do zahraničnej mierovej misie Organizácie spojených národov UNPROFOR v bývalej Juhoslávii. Misia UNPROFOR bola historicky prvou zahraničnou mierovou misiou, do ktorej sa od vzniku samostatnej Slovenskej republiky slovenskí profesionálni vojaci zapojili.

Čítať ďalej
  • 07.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska

Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky spojeneckých armád, ktoré sú naplánované v období od 7. do 13. mája 2018. Celkovo by malo ísť o 17 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun českých a poľských vojakov.

Čítať ďalej
  • 07.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Čeští chemici cvičili na Slovensku

Zdokonalovali se ve zjišťování chemických látek


Neodmyslitelnou součástí přípravy chemických specialistů naší armády je výcvik s reálnými toxickými látkami. Od 22. do 28. dubna proto vojáci z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany, 15. ženijního pluku a 74. lehkého motorizovaného praporu využili prostory chemického polygonu v Zemianských Kostoľanoch, aby během cvičení Toxic Leak I 2018 zlepšili dovednosti v podmínkách práce v kontaminovaném prostředí.

Čítať ďalej
  • 04.05. 2018
  • Armáda ČR

Funkci náčelníka Generálního štábu AČR

převzal na Vítkově generálporučík Opata


Ve středu 2. května se na pražském Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky, jehož součástí bylo předání funkce náčelníka Generálního štábu AČR. V čele armády teď stojí generálporučík Aleš Opata. Jeho nominaci 8. března 2018 schválila vláda ČR a 25. dubna 2018 ho jmenoval prezident Miloš Zeman.

Čítať ďalej
  • 03.05. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky