ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia

Poslanci Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a Zahraničného výboru NR SR v stredu 9. mája schválili návrh na vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP). V prípade následného súhlasu plénom Národnej rady SR vyšle Slovensko v druhej polovici tohto roka do Lotyšska do 152 profesionálnych vojakov.

Čítať ďalej
  • 11.05. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Pyrotechnici a ženisté pokračují v čištění

vrbětických muničních skladů


Ve Vlachovicích – Vrběticích na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva muniční sklady, pokračuje pod vedením policejních pyrotechniků plošný hloubkový pyrotechnický průzkum a povrchový sběr munice a muničních elementů. Na provádění prací se společně s policisty, hasiči a zdravotníky podílí osm vojáků 153. ženijního praporu z Olomouce.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Armáda ČR

Příslušníci 16. úkolového uskupení

v Kábulu dekorováni medailemi


Na základně na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu se 4. května v dopoledních hodinách uskutečnil slavnostní nástup 16. úkolového uskupení AČR. Zástupce velitele základny americký plukovník William E. Courtemanche na něm předal českým vojákům Medaili NATO Non-Article 5 za službu v misi Resolute Support. Příslušníci dále od zástupkyně velvyslance České republiky v Afghánistánu Nory Jurkovičové převzali pamětní medaili 16. úkolového uskupení.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • Armáda ČR

Deň otvorených dverí v Michalovciach

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí veliteľ Samohybného delostreleckého oddielu (shdo) 2. mechanizovanej brigády podplukovník Roman Bobaľ srdečne pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 1. júna 2018 od 9.00 do 12.00 h v priestoroch Vojenského útvaru 1109 (Duklianske kasárne, pod Hrádkom) v Michalovciach.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • shdo

Zdokonaľovacia príprava vojakov 1. mb

Preveriť profesionálnych vojakov Veliteľstva 1. mechanizovanej brigády z predmetov bojová príprava, základné bojové zručnosti a strelecká prípravy bolo cieľom zdokonaľovacej prípravy 3. mája na posádkovom cvičisku Lipovník pod vedením náčelníka odboru riadenia a plánovania operácií podplukovníka Jozefa Csákyho.

Čítať ďalej
  • 10.05. 2018
  • 1. mb

Knižné novinky