ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Psovodi z tk Sliač - viacnásobní víťazi

V dňoch 2. až 6. septembra 2019 sa konali vo Vlkanovej v časti Hronsek v areáli Vojenskej polície Majstrovstvá vo výkone psovodov a služobných psov Ministerstva obrany Slovenskej republiky. Pätnásty ročník tohto podujatia prebehol pod vedením nadrotmajstra Ondreja Bihariho. Súťažilo sa v štyroch disciplínach - poslušnosť, cviky obrany, stopa a vševojsková disciplína.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2019
  • tks

Návšteva príslušníkov strediska riadenia

a uvedomovania z Krakova vo Zvolene


Dňa 10. a 11. septembra 2019 sa na pôde krídla velenia, riadenia a prieskumu Zvolen uskutočnila pracovná návšteva príslušníkov Poľského letectva zo strediska riadenia a uvedomovania z Krakova, vedená veliteľom, plukovníkom Piotrom Kurzykom.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2019
  • kvrps

Poslanci schválili novelu zákona o obrane SR

Národná rada SR včera schválila novelu zákona o obrane Slovenskej republiky, ktorú pripravilo Ministerstvo obrany SR s cieľom skvalitniť riadenie obrany štátu, vrátane procesu plánovania obrany. Nová právna úprava reaguje na poznatky rezortu obrany z aplikačnej praxe, ako aj výsledky analýz systému obrany štátu a reaguje tiež na aktuálny vývoj bezpečnostného prostredia.

Čítať ďalej
  • 12.09. 2019
  • Ministerstvo obrany SR

Ministr Metnar podepíše v Srbsku

mezivládní dohodu o spolupráci


Na třídenní oficiální návštěvu Srbské republiky včera odlétl prezident České republiky Miloš Zeman. V delegaci je rovněž ministr obrany Lubomír Metnar, který v Bělehradu podepíše se svým protějškem Aleksandarem Vulinem mezivládní dohodu o spolupráci v oblasti obrany.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2019
  • Ministerstvo obrany ČR

Septembrový komplexný štábny nácvik

u Veliteľstva 1. mechanizovanej brigády


V priestoroch stálej dislokácie Jaselských kasárni Topoľčany v termíne od 9. do 13. septembra 2019 za riadenia náčelníka štábu 1. mechanizovanej brigády plukovníka Jána Halaja prebieha Komplexný štábny nácvik pre cvičenie „Slovak Shield 2019“, za účasti príslušníkov Veliteľstva 1.mechanizovanej brigády Topoľčany a príslušníkov vyčlenených do štábu veliteľstva od ďalších jednotiek OS SR a MO SR ako základ mechanizovanej brigády Národného cieľa 2017.

Čítať ďalej
  • 11.09. 2019
  • 1. mb

Knižné novinky