ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Rezort obrany ruší spoluprácu

s Úniou vojnových veteránov SR


Ministerstvo obrany SR vypovedalo Dohodu o vzájomnej spolupráci s Úniou vojnových veteránov Slovenskej republiky. Dôvodom sú jej aktivity, ktoré vyvolávajú vážne pochybnosti o integrite a rešpekte oficiálnej zahraničnej, bezpečnostnej a obrannej politiky Slovenskej republiky, a ktoré znižujú spoločenský význam vojnových veteránov a Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Čítať ďalej
  • 28.02. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Slávnostný akt u opravárov

Dňa 28. februára 2022 sa v kasárňach SNP Martin uskutočnil za prítomnosti veliteľa 4. pluku logistiky plukovníka Petra Masára, veliaceho poddôstojníka 4. pluku logistiky nadrotmajstra Jaroslava Novomestského a veliteľov útvarov v posádke Martin slávnostný akt odovzdania funkcie veliteľa 405. opravárenského práporu Martin.

Čítať ďalej
  • 28.02. 2022
  • 405. oppr

Zimní výcvik čáslavských vojáků AZ

Ve druhém únorovém týdnu vyrazila dvacítka vojáků aktivní zálohy 21. základny taktického letectva Čáslav na zimní výcvik. Šlo o první zimní cvičení, které tato jednotka absolvovala. Vojáci AZ plnili rozmanité úkoly v terénu Orlických hor, který je pro seznámení se s působením vojáka v zimních podmínkách ideální.

Čítať ďalej
  • 28.02. 2022
  • 21. zTL

MO SR upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 28. februára do 6. marca 2022 je cez územie SR plánovaných dvanásť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 28.02. 2022
  • Ministerstvo obrany SR

Čeští zbrojaři jsou připraveni navýšit kapacity

pro dodávky Armádě ČR i pomoci Ukrajině


Český obranný průmysl je připraven maximálně navýšit a využít své kapacity, aby pomohl Armádě ČR dosáhnout co nejvyšší bojové připravenosti a současně pomohl svými dodávkami Ukrajině. Zástupci obranného průmyslu ČR v čele s předsedou Sekce obranného průmyslu Hospodářské komory ČR Lubomírem Kovaříkem o tom během nedělního jednání ujistili představitele resortu vedené ministryní obrany Janou Černochovou.

Čítať ďalej
  • 27.02. 2022
  • Ministerstvo obrany ČR

Knižné novinky