ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Predvianočná návšteva vojakov v Pobaltí

Minister obrany SR Peter Gajdoš včera spolu s prezidentom SR a zároveň hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR Andrejom Kiskom navštívil slovenských vojakov, ktorí pôsobia v rámci mnohonárodnej bojovej skupiny tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti v Lotyšsku. V rámci predvianočnej návštevy im priviezli vianočný stromček, symbolické darčeky a už tradične aj ingrediencie na vianočnú kapustnicu.

Čítať ďalej
  • 19.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Rokovanie riadiaceho výboru pre koordináciu

spolupráce medzi SR a ČR


Dňa 18. decembra 2018 sa v Bratislave stretol na každoročnom rokovaní riadiaci výbor pre koordináciu spolupráce medzi Slovenskou republikou a Českou republikou v oblasti obrany. Rokovanie viedli štátny tajomník MO SR Róbert Ondrejcsák a námestník ministra obrany ČR pre obrannú politiku a stratégiu Jakub Landovský. Riadiaci výbor zhodnotil spoluprácu v roku 2018 v oblasti obranného plánovania, vyzbrojovania a spolupráce podnikov a organizácií, logistiky, cvičení, vzdelávania, ochrany vzdušného priestoru a v legislatívno-právnej oblasti.

Čítať ďalej
  • 19.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Armáda ČR pořizuje komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podpory Ministerstva obrany generálmajor Jaromír Zůna a zástupce společnosti SAAB Dynamics AB Kristian Wallin dnes symbolicky v prostorech 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích podepsali smlouvu na dodávku 16 přenosných protiletadlových raketových kompletů RBS-70NG (nové generace).

Čítať ďalej
  • 18.12. 2018
  • Ministerstvo obrany ČR, Saab

MO SR pripravilo koncepciu na zlepšenie

podmienok výkonu služby vojakov


Ministerstvo obrany SR chce zlepšiť podmienky výkonu štátnej služby profesionálnych vojakov. Z tohto dôvodu pripravilo Koncepciu manažmentu vojenského personálu Ozbrojených síl SR, ktorú predloží na rokovanie vlády.

Čítať ďalej
  • 18.12. 2018
  • Ministerstvo obrany SR

Návšteva náčelníka Generálneho štábu OS SR

vo Veliteľstve posádky Bratislava


Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky generálporučík Daniel Zmeko vykonal v pondelok 17. decembra návštevu Veliteľstva posádky Bratislava.

Čítať ďalej
  • 18.12. 2018
  • Veliteľstvo posádky Bratislava

Knižné novinky