ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

IDET 2021: Rheinmetall predstavuje

inovatívne systémy pre súčasné bojisko


Medzinárodný veľtrh obrannej a bezpečnostnej techniky IDET 2021, ktorý sa bude konať od 6. do 8. októbra v Brne, predstaví najnovší vývoj svetových technológií v zbrojárskom priemysle. Obrnený transportér Lynx KF41 je jedným z hlavných kandidátov v prebiehajúcom českom tendri na nákup nových BVP a spoločnosť Rheinmetall na veľtrhu predstaví svoje najmodernejšie obranné systémy.

Čítať ďalej
  • 04.10. 2021
  • Rheinmetall

MO SR požiadalo 33 krajín o ponuky

na dodanie novej techniky pre ozbrojené sily


Ministerstvo obrany SR pokračuje v procese obstarania nových pásových a kolesových vozidiel pre Ozbrojené sily SR. Po schválení spôsobu obstarania vládou SR a sumarizácii požiadaviek na novú techniku včera rezort oslovil 33 vybraných krajín so žiadosťou o predloženie ponúk na dodanie novej techniky.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Rapid Rifles: 14 dní, 500 vojáků,

výcvik plánování i bojové operace


Už déle než týden probíhá čtrnáctidenní taktické cvičení Rapid Rifles 21. Více než pět set vojáků a téměř sto sedmdesát kusů techniky je rozmístěno ve Vojenském újezdu Boletice.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2021
  • Armáda ČR

Zasadnutie ministrov obrany krajín V4 v Maďarsku

Minister obrany SR Jaroslav Naď sa dnes v Maďarsku zúčastnil na rokovaní ministrov obrany krajín Vyšehradskej skupiny (V4). Išlo o prvé stretnutie ministrov obrany počas maďarského predsedníctva vo V4 (2021/2022), ktoré bolo príležitosťou na diskusiu o predstavených prioritách a aktivitách tohto predsedníctva v oblasti obrany, ako aj o aktuálnych otázkach v rámci NATO a EÚ.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Generál Opata se setkal s mladými důstojníky

„Jste naše nová generace důstojníků. Noví lidé, kteří tvoří budoucí základ armády,“ uvedl armádní generál Aleš Opata na úvod jednání s vybranými mladými důstojníky z dvaceti čtyř vojenských útvarů. Generál Opata si pozval do Prahy mladé vojáky a vojákyně, aby si s nimi nezávazně popovídal. Řeč byla o odpovědnosti, schopnosti se rozhodnout a práci s lidmi. Dalšími tématy byly modernizace armády, rozvoj nových technologií a jejich zavádění na operační úrovni.

Čítať ďalej
  • 01.10. 2021
  • Armáda ČR

Knižné novinky