ATM

Špecializovaný mesačník zameraný na všetky oblasti vojenstva, distribuovaný v ČR a SR. Pre svoju odbornú úroveň, rozsah, náklad a vytvorenú distribučnú sieť má v oboch krajinách výsadné postavenie v príslušnom mediálnom segmente. Vychádza od roku 1969. Obsah: informácie o aktuálnych ozbrojených konfliktoch, misiách či cvičeniach vo svete; novinky medzi pozemnou, leteckou i námornou vojenskou technikou; články venované histórii vojenstva. Špeciálne vydania ATM a ATM International k výstavám IDET, IDEB, Eurosatory a ďalším.

Aktivní záloha pokročila ve všech oblastech,

říká rtm. Ptáček, který v ní slouží už 17 let


V aktivní záloze slouží od jejích začátků v roce 2004. Už třináct let je výkonným praporčíkem 201. strážní roty při Krajském vojenském velitelství Pardubice. Pamatuje všechny velitele, zažil staré mazáky – vojáky základní služby – i armádou nepolíbené nováčky.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2021
  • Armáda ČR

Návšteva vojenského diplomatického zboru

V dňoch od 13. októbra do 15. októbra 2021 navštívil posádku Prešov zahraničný vojenský diplomatický zbor z 20 rôznych krajín, ktorý sprevádzal zástupca veliteľa 2. mechanizovanej brigády plukovník Ondrej Vaško.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2021
  • 21. mpr

Kilometr nahoru, kilometr dolů

Rotmistr Daniel Schindler je zástupcem velitele jedné z čet u logistiků v Pardubicích. Po škole pracoval jako horník a v roce 2003 se rozhodl stát vojákem profesionálem. Byl psovodem, výsadkářem a od roku 2009 slouží u 14. pluku logistické podpory. Tam začínal jako řidič multiliftu, působil také na četě ochrany i jako velitel družstva. Absolvoval celkem tři zahraniční mise. Je dobrovolným dárcem krve a plazmy. Za dobrovolné dárcovství krve a plazmy letos převzal Zlatý kříž 1. třídy.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2021
  • Armáda ČR

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny

vojenskej techniky cez územie Slovenska


Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 18. do 24. októbra 2021 je cez územie SR plánovaných dvadsať cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.

Čítať ďalej
  • 18.10. 2021
  • Ministerstvo obrany SR

Intenzívny výcvik pred nasadením

do predsunutej prítomnosti v Lotyšsku


V dňoch 4. až 15. októbra u Samohybného delostreleckého oddielu (shdo) prebieha intenzívny výcvik PrV predurčených pre nasadenie do predsunutej prítomnosti enhanced Forward Presence (eFP) v Lotyšsku, rotácia december 2021, pod velením veliteľa shdo podplukovníka Mareka Uchaľa.

Čítať ďalej
  • 15.10. 2021
  • shdo

Knižné novinky